Vše je zdánlivě jednoduché díky sociálním sítím

Internet každý den používá přibližně 80% Čechů. Jen málokdo si tak bez moderních technologií dokáže život představit. Je to vcelku pochopitelné, jaký by byl svět bez všech vychytávek, které dokáží do jisté míry řídit celý náš život. A tak není žádným překvapením, že moderní technologie jsou naší každodenní součástí od probuzení až do pozdních večerních hodin. Díky nim můžeme monitorovat náš spánek, hlídat si kalorie nebo třeba počítat uběhnuté kilometry.

Mobilní telefon
 
Nesmíme však zapomenout na další tzv. žrouty času, které nás ovládají ještě více, něž všechny doposud zmíněné faktory. Jsou to sociální sítě! Platformy, které doslova lidstvo rozděluje na dvě skupiny, jedni je odsuzují a druzí je milují. Kategorie-sociální sítě je zkrátka kategorie sama o sobě. I díky platformám jako je Instagram, Facebook, TikTok nebo Twitter dnes máme možnost své myšlenky šířit do celého světa. Reklama se více či méně na tyto platformy přesunula a televizní reklama je tak přežitkem, který cílí spíše na starší potencionální zákazníky, kteří na internetových platformách nefigurují.
 

Být vidět, to je oč tu běží

Internet je místem, které nabízí netušené možnosti a je jen na nás, jak dokážeme tuto příležitost chytnout za pačesy. Hlavní příjem mnohých dnes pochází právě ze sociálních sítí a cíleně vytvořených reklam, za které jsou od firem náležitě odměněni. Pokud své stránky plníte zajímavým a poutavým obsahem, je velmi snadné se na těchto platformách prosadit.

Internetové rozraní
 
Na druhou stranu je zapotřebí se zamyslet, jak velký dopad má tento mnohdy nereálný a upravovaný obsah dosah na mladou generaci, která k jeho tvůrcům mnohdy vzhlíží. Je potřeba si uvědomit, že se jedná o fikci a realita je od upravovaných fotek na Instagramu na kilometry vzdálená. Smysl sociálních sítí je tak na pováženou a každý si nakonec svůj názor utvoří sám.