Děti a sociální sítě

Možná, že i vy jste si již všimli toho, že v dnešní době mají sociální sítě dokonce i děti. Něco takového ale rozhodně není dobře. Proč? Má to celou řadu důvodů.
Bohužel i přesto, že na mnohých sociálních sítích je potřeba mít věk alespoň 15+, najdou se takové děti, které si nastaví, že jim je více let, než jim ve skutečnosti je a pak právě na něčem takovém tráví neskutečnou spoustu času.
Je velmi smutné, že mnozí rodiče něco takového neřeší a není to dobře.
Sociální sítě jsou něco, co má rozhodně své kladné stránky, ale našli bychom i celou řadu stránek záporných, se kterými je potřeba počítat.

lidé a sítě

Na jednu stranu je dobře, že může dané dítě komunikovat se svými kamarády či spolužáky a poradit si například s domácím úkolem, ale stránky, které jsou záporné, převažují.
Právě přes sociální sítě může vzniknout kyberšikana a věřte, že něco takového není rozhodně nic příjemného.
Našli bychom celou řadu dětí, které si něčím takovým prošly, i když by nemusely.
Ty děti, které jsou šikanovány, často o něčem takovém svým rodičům neřeknou a pak se může stát, že bude dané dítě trpět depresemi, kterých není jednoduché se zbavit.
I když se mnohým může zdát, že je internet bezpečný, opak je pravdou.

člověk a telefon

Právě sociální sítě mohou jak dítě, tak člověka, který něco takového pravidelně využívá, velmi změnit.
Pokud se stane, že si na něčem takovém dítě udělá závislost, je velmi těžké jej poté něco takového odnaučit.
Ne nadarmo se říká, že by měli rodiče své děti kontrolovat a jít jim příkladem.
Jestliže právě vaše dítě nějakou tu sociální síť má, nebylo by na škodu jej kontrolovat a jednou za čas se podívat, jestli si nepíše s někým, kdo je cizí nebo jestli jej opravdu nikdo nešikanuje.
Je pochopitelné, že někteří rodiče budou čekat, než dítě přijde a samo řekne, že se něco děje, ale tento přístup není v tomto případě úplně ideální. Nikdy nevíte, kdo může vašemu dítěti psát a snažit se jej za každou cenu někam vylákat.
Je důležité, aby měl člověk o svém dítěti přehled, pokud nechce, aby bylo šikanováno nebo se potýkalo s problémy, které jej mohou ovlivnit.