Streamování vyžaduje kvalitní vybavení

Jednou z moderních funkcí, kterou nám přinášejí možnosti internetu, je streamování. Je to zábava, která vám může přinést nejen možnost projevit svou kreativitu, ale také se můžete dostat do povědomí mnoha uživatelů internetu a uspět v tom, co vás baví. Jen je k tomu zapotřebí dobré vybavení a spoustu zajímavých nápadů.

netlfix

  • Pro začátek to chce především kvalitní internetové připojení.
  • Pokud se vám bude internet „sekat“, pak vás to může celkem otrávit a také vaše snaha nepřinese žádané výsledky.

Internet se dá v tomto případě vyřešit nejlépe kabelovým připojením v podobě VDSL. Dalším řešením je optické vlákno. Pokud bychom to měli říci zjednodušeně, pak je ideální rychlost připojení 50 mb/s.

Kvalitní technika je pro streamování zásadní

Další investicí je kvalitní herní stroj. Herní notebooky jsou už v případě streamování dávnou minulostí a nesplňují požadavky na 100 %. Proto se doporučuje pořízení HIGH-END počítačové sestavy. U ní máte jistotu, že vás nikdy nenechá na holičkách a zvládne všechny náročné činnosti. Nezbytným prvkem, díky kterému získáte větší počet fanoušků, je web kamera. Diváka snáze zaujmete, pokud vás uvidí.

  • Není nutné investovat do super nákladných webových kamer.
  • Pro začátek postačí běžné typy, které zvládnou základy.

streamování
Hlavním prvkem web kamery je ale FULL HD rozlišení.Dalším tipem na zvýšení úspěšnosti je možnost polohování. To zvládne kvalitní stojánek nebo běžný držák monitoru. Nezapomeňte na to, že web kamery mají omezené možnosti, a proto mějte v záloze i kvalitní fotoaparát. Ten by měl být vybaven možností externího napájení. Nebudete se muset obávat, že uprostřed akce dojdou baterie a vy budete muset svou činnost přerušit. To by asi vaši diváci příliš nadšeni nebyli a zbytečně byste přišli o sledovanost.

  • Pokud to shrneme, pak počítejte s investicí v řádu několika tisíc korun.