Kam umístit bazén k zapuštění do země

Plánujete na zahradě zapuštěný bazén? Dobrá volba, ovšem ještě, než s jeho realizací začnete, a nežli se poprvé zaboří radlice rypadla do zeminy, měli byste pečlivě vybrat místo, kde se bude nacházet.

Zvolte si jeho vhodnou polohu

Stín – někteří lidé bezmyšlenkovitě rozhodnou, že chtějí mít bazén tam a tam, a pak po několika dnech pobytu pod hladinou zjistí, že jim tato volba nevyhovuje, a že se přece jen měli rozhodnout jinak. Jenže to už je pozdě, protože nejde o bazén nadzemní, z něhož snadno vypustíte vodu a posunete jej o kus dál. Plánujte proto velmi pečlivě a třeba si na ta místa doneste zahradní nábytek a na chvíli se tam usaďte, abyste alespoň takto zjistili, zda je toto to pravé místo. V první řadě si dejte pozor na stíny, které se nad bazénem objeví v průběhu dne, jak se mění poloha slunce na obloze, a pak mějte raději bazén tam, kde máte více soukromí před pohledy zvenčí.

kachnička na hladině

Květiny a okrasné keře – pořízení bazénu do země Bazenygluc.cz by mělo korespondovat i s okolím, kam jej posadíte. Nebudete totiž vnímat kolem sebe jen vodu a zase vodu. Bazény si již v dávné minulosti stavěli lidé zejména tam, odkud mají krásný výhled do okolí, a mohou pozorovat harmonii okolní přírody. Na pobyt v bazénu a následnou relaxaci mají příznivý vliv zejména okrasné dřeviny, kvetoucí azalky, rododendrony, barevně kvetoucí skalničky, barva zeleného trávníku, a do značné míry i travnatá louka, kterou si někteří lidé ponechávají na své zahradě jako výživu pro ptactvo, motýly a další druhy užitečného hmyzu.

holčička v bazénu

Bazén a bosonohý chodník – chcete-li výhodně kombinovat relaxaci se stimulací vnitřních orgánů, což v celkovém součtu vede k lepší celkové regeneraci organismu, využívejte vlastností vody v nádrži na koupání a chůze po bosonohém chodníčku, který si vybudujete v jeho sousedství. Docílíte tím přirozené reflexní terapie, jež byla vlastní zejména lidem v minulosti, kteří venku pracovali např. na poli, chodili mnohem častěji bosí, ale zároveň tolik netrpěli civilizačními chorobami, protože bosonohou chůzí (a lepší stravou) výrazněji podporovali vrozený imunitní systém.