Proč jsou sociální sítě tak populární

Jedněmi z nejnavštěvovanějších webů jsou dnes bezesporu sociální sítě. Ty spojují lidi po celém světě a umožňují jim okamžitou komunikaci. Také nám dávají možnost ukázat svou tvorbu, případně si povídat se stejně zaměřenými lidmi. Stačí ale tohle vysvětlit jejich popularitu?
 
Pravdou je, že jejich obliba neustále stoupá. I z tohoto důvodu se vytváří stále nové, byť každá je jinak zaměřená. Například na Facebooku najdeme především psané příspěvky. Instagram je spíše o obrázcích, kdežto na TikToku jsou hlavně krátká videa. Každý si tak může najít to, co jej zajímá.

mobil s otevřeným Facebookem
 
Rozhodně bychom neměli zapomenout ani to, že všichni uživatelé mohou reagovat na příspěvky ostatních, ať už dáním „líbí se mi to“, nebo komentářem. Ten může vést v diskusi, která může být i velmi podnětná.
 
Tímto imponuje především mladým lidem, kteří se chtějí předvést, a chtějí získávat nové přátele. Ačkoliv mají však sociální sítě věkový limit, momentálně neexistuje možnost, jak si mohou ověřit, zda je dané osobě skutečně tolik, kolik udává. Zde je tedy na rodičích, aby svým dětem nedovolili mít na sociálních sítích účty, přestože jejich přátelé je mají.
 
Zdaleka nejpopulárnější jsou však mezi teenagery. Ti již mohou mít svůj účet legálně, a jsou v tom věku, kdy objevují svět a snaží se poznávat hranice. To, že se za ně nijak neplatí, je dalším plusem. Na rozdíl například od telefonu se nemusí starat o to, kolik to bude stát, bez ohledu na to, kolik příspěvků vloží, nebo kolik toho napíší.

znázornění propojení pomocí sociálních sítí
 
Je tedy jen pochopitelné, že jsou tyto sítě velmi populární. Faktem je, že na nich trávíme stále více času, mnohdy na úrok těch, kteří jsou nám skutečně nablízku. Proto bychom neměli pro vzdálené přátele zapomínat na rodinu, kterou máme kolem sebe. Je to totiž právě ona, kdo nám pomůže, pokud se nám něco stane. A to je něco, co je k nezaplacení.