WEARABLES: co to je, jak je používat

Do této skupiny patří především chytré hodinky, náramky, ale také například bundy a ponožky.
Nejběžnějším místem, kde je můžete nosit, je zápěstí a lze je propojit se smartphony prostřednictvím bezdrátového připojení, jako je Bluetooth. Hlavní funkce sahají od obecných informací po konkrétnější, týkající se fitness.
Kromě nejznámějších zařízení existují i jiné typy nositelných zařízení jsou například chytré brýle.

chytré hodinky

Jak používat nositelné zařízení

Používání těchto zařízení bylo v průběhu let zjednodušeno, a i díky tomu se stále více používají.
Mnoho z nich zahrnuje doprovodnou aplikaci, kterou je třeba nainstalovat do chytrých telefonů, což vám umožní vytvořit si osobní účet a pokračovat v konfiguraci.

Funkčnost nositelných zařízení: co umožňují

V závislosti na nositelném technologickém zařízení existuje jen velmi málo aspektů našeho života, pro které jsme ještě nevymysleli nějaké elektronické zařízení s praktickým využitím (tomu se říká gatget).
Nejběžnější funkcí je upozornění a alarm. Alarm si můžete nastavit jen jako vibrace. Upozorní, ale neruší. Pokud máte chytré hodinky, na displeji si můžete přečíst zprávy z vašeho chytrého telefonu, čímž odpadá potřeba ho neustále mít u sebe.
Jednou z nejoblíbenějších činností je sledování biometrických dat a specifických pohybových aktivit:
• krokoměr (měření, které je dnes poměrně přesné, protože je založeno na pohybech detekovaných gyroskopem)

propojení chytrých zařízení

• detekce srdečního rytmu
• detekce kvality spánku (fáze probuzení, mírný spánek, hluboký spánek)
Specifické a složitější aplikace také umožňují detekovat typ prováděného fyzického cvičení a jsou zaměřeny na fitness nadšence a sport obecně.
Potom jsou zde sledovací funkce. Z nejběžnějších je funkce sledování GPS, zařízení používané hlavně mezi turisty k orientaci v neznámém prostředí. S GPS nezabloudíte.
Díky nositelným zařízením vybaveným senzory NFC (Near field communication) je možné provádět platby, aniž byste museli z kapsy vytahovat peněženku s kreditními kartami nebo smartphone. Jednoduše přiložíte zařízení, například chytré hodinky, k platebnímu terminálu a provedete transakci.
Mezi nositelnými zařízeními najdeme ta, která umí zvýšit požitek z vizuální reality, například Google Glass, který například nahrazuje obrazovku smartphonu a umožňuje přístup k upozorněním a aplikacím.