Jaký účel mají sociální sítě

Není pochyb o tom, že my lidé jsme společenští tvorové. Ať už to přiznáváme, nebo ne, toužíme po společnosti ostatních. Ideálně takových, kteří s námi mají něco společného, například sdílí stejné záliby.
 
Problém je, že někdo takový nemusí být zrovna ve vašem okolí. A být jen s lidmi, se kterými se nemáme prakticky o čem bavit, kromě například pracovních záležitostí, může být po delší době ubíjející.

sociální sítě na mobilu
 
Zde oceníme výhody internetu, který nám umožňuje komunikovat s kýmkoliv na celém světě v reálném čase. Můžeme se tak spřátelit například s někým ze Spojených států Amerických, přičemž vůbec nevadí, že jsme v životě nevytáhli paty z domova.
 
Ovšem jak najít toho, s kým budeme sdílet záliby? A právě zde přichází ke slovu sociální sítě. Jedná se o internetové platformy, kde mohou lidé psát své příspěvky, zakládat nejrůznější skupiny věnující se prakticky jakémukoliv tématu, i komentovat příspěvky ostatních.
 
Díky tomu je také možné seznámit se zde s mnoha novými lidmi. Často podle toho, jaké zájmy máte, vám i daná síť doporučí lidi, se kterými byste se mohli chtít seznámit. Díky tomu tak můžeme najít lidi stejně smýšlející jako my.
 
A nejen to. Můžeme zde plánovat i nejrůznější akce, propagovat svou tvorbu či nakupovat nebo prodávat nejrůznější věci.

loga nejrůznějších sociálních sítí
 
Je tedy zřejmé, že sociální sítě mají mnoho funkcí. Není divu, že jsou v dnešní propojené společnosti důležité. Nejvíce je oceníme právě v této době, kdy musíme kvůli pandemii omezit kontakt s lidmi. Takto si s nimi můžeme povídat, aniž bychom sebe nebo je vystavili riziku nákazy.
 
Samozřejmě, jako všude jinde, ani zde se nevyplatí slepá důvěra, zvláště pokud daného člověka osobně neznáte. Je proto dobré být opatrný ve sdělování svých osobních údajů, a to například včetně toho, že odjíždíte celá rodina na dovolenou. Nikdy totiž nemůžete vědět, ke komu se ona informace dostane.