Kde bychom bez internetu byli?

Bez čeho byste si dokázali svůj život představit? Co byste byli schopni z toho, co kolem sebe máme k dispozici, oželet, aniž by vám to nadělalo vrásky na čele? Někdo by obětoval to, někdo ono, někdo by dokázal žít dokonce bez mnoha věcí, jež tradičně využívá. Ale asi jenom málokdo by odpověděl, že by se dokázal s lehkým srdcem vzdát internetu. Internet je totiž sítí, k níž se připojujeme často i dnes a denně a využíváme ji k tolika různým účelům, že by nám absence tohoto vynálezu určitě zkomplikovala život.

lidé na internetu

Představte si třeba, že byste nemohli na internetu sledovat zpravodajství. Rázem byste byli odkázání jen na stále dražší, obsahově skoupější a nejednou i jednostranně orientovaný tisk, případně byste si museli hlídat čas, abyste usedli u televizní obrazovky v době, kdy se zrovna dává zpravodajství.
Představte si, jak těžko byste si třeba zjišťovali dopravní spojení kamkoliv. Zatímco dnes stačí pár kliknutí k tomu, abychom si naplánovali cestu třeba až na druhý konec světa, rázem by bylo nutno objíždět nádraží a zastávky a zkoumat zde papírové jízdní řády nebo stát ve frontě u informací, aby se člověk dostal třeba i jen do sousední obce.
Kdyby nebylo internetu, museli bychom se také vrátit od nejednou přímo špičkových virtuálních her ke Člověče, nezlob se, namísto e-mailů by tu zase byly stále dražší dopisy a pohlednice, fotografie bychom mohli sdílet jedině s těmi, jimž bychom je mohli ukázat osobně v papírové podobě.

propojení světa

Bylo by tu i daleko méně obchodních nabídek, omezených jen na kamenné provozovny, informace bychom zase lovili namísto Googlu jen v různých encyklopediích a jiných moudrých knihách, s rizikem, že zde to hledané nenajdeme, protože se do žádné knihy nevejde vše, a navíc takové tisky zastarávají bez možnosti aktualizace.
A takových problémů by se ještě našlo! A tak je dobře, že internet máme. A snad nám tento i zůstane.