Používáte wearables?

Ne každý z nás je znalcem a milovníkem cizích slov. A proto by asi bylo preventivně záhodno říci, že pokud jste právě nad slovem wearables ohrnuli nos s tím, že zeleninu nejíte, je třeba vás vyvést z omylu. V tom případě jste totiž tento pojem zřejmě zaměnili za podobně anglicky vypadající zeleninu, tedy vegetables. Ovšem s tou nemají wearables pranic společného. Snad jedině s výjimkou toho, že je obojí lidem prospěšné, a to třeba i ze zdravotních důvodů. I když nejenom těch.
Wearables jsou totiž důmyslná technická udělátka, ba přímo nová třída chytrých zařízení nošených přímo na lidském těle. A tato se nenosí pochopitelně jenom proto, že by člověku slušela, ale proto, že obvykle ve spojení s mobilním telefonem poskytují dost možná i přímo neocenitelné služby.

hodinky Samsung

Taková zařízení totiž dokážou registrovat určité parametry, k jejichž sledování jsou předurčena, a následně dokážou komunikovat se zmíněným telefonem, případně pracovat i bez tohoto, a přenášet získané údaje třeba i na cloud, kde jsou tyto následně kdykoliv a odkudkoliv k dispozici.
Ony různé takzvaně chytré hodinky, náramky, náhrdelníky nebo i celé šaty dokážou třeba sledovat tep nebo výdej energie při sportu, dokážou registrovat podávané výkony. Ale nejen to. Člověk díky takovým chytrým hodinkám například hravě zjistí, kdo mu volá, a to aniž by musel najít připojený telefon, díky wearables se dá poslouchat hudba nebo zpravodajství, dá se jimi ovládat telefon a kdo ví, co všechno ještě.

chytré hodinky

A protože jsou tato zařízení nazývána právem jako ‚chytrá‘, dají se některá z nich dokonce i ovládat hlasem a lze je tak použít třeba i jako kalendář, do kterého si lze ústně zadávat to, co by nemělo být zapomenuto.
A proč by si měl někdo pracně hlídat stravovací a pitný režim, proč by měl mít telefon vždy po ruce a při sportu si i sám prozpěvovat, proč by se měl někdo bát toho, zda mu neponičí jeho mobil déšť, když se tato chytrá zařízení dokážou o tolik věcí jednoduše postarat?