Internet je dobrý pomocník

Ptát se vás na to, zda používáte internet, by bylo zbytečné. Vy všichni, kdo jste tady, byste pochopitelně odpověděli, že ano. Protože jinak byste nemohli číst tyto řádky, a tedy byste ani nevěděli o právě položené otázce.
A internet je samozřejmě využíván i ostatními lidmi, i těmi, kdo právě na tyto řádky nikdy nezabrousí, třeba proto, že jim na to nezbyde čas nebo energie, což není nic nenormálního, protože je na síti uloženo tolik nejrůznějšího materiálu, že si nikdo z lidí nedokáže prohlédnout vše, co je tu k dispozici.

prsty na klávesnici

Internet je zkrátka něco, co slouží v nejednom ohledu mnohým z nás. Má co nabídnout jak mladým, tak i těm, kdo už dosáhli vyššího, ne-li přímo pokročilého věku, dokáže splnit očekávání všech, a to v mnoha oborech. A jeho služby jsou tak dokonalé, že bychom je dnes už snad ani nechtěli nahrazovat nějakými alternativami.
Kdo by se například obtěžoval až někam na nádraží, kde by dlouho hledal v papírových jízdních řádech ideální spoj nebo čekal na to, až to za něj udělá nějaká úřednice v oddělení informací, kdo by pročítal stohy tiskovin ve snaze dozvědět se něco, co mu internetové vyhledávače předloží ve zlomku vteřiny, kdo by se psal s dopisy a platil drahé poštovné, když může korespondenci vyřídit formou e-mailů zdarma, pohodlně, bleskově a jistě?

děti u počítačů

Kdo by osobně obíhal obchody, aby zjistil, kde nakoupí o pár korun levněji, kdo by trávil dlouhé hodiny v bankách, na úřadech, v obchodech a podobně, než by tu uspokojili to, oč mu jde a co se dá na síti vyřídit klidně i pouhými několika kliknutími? Kdo by…
Prostě nám může internet znatelně usnadnit život a ušetřit čas i peníze. A to už ani nemluvě o tom, že si tu peníze můžeme klidně i vydělat, že tu lze klidně nalézt i nějaké to online zaměstnání. Což může být pro leckoho výhodné kdykoliv, v době koronavirové pak dvojnásob.