Který se seriál aktuálně trhá rekordy na Netflixu?

Ve válce a lásce je vše dovoleno. To je známý citát, který se objeví i na začátku seriálu Bridgerton, který v poslední době vyvolal hodně reakcí. Známá streamovací služba se tímto pořadem pustila do velkého boje o diváky a povedlo se jim to. Bridgerton totiž trhá rekordy a milují ho miliony lidí z celého světa. Nesetkal se ovšem jen s příznivými ohlasy. Hodně se řeší především jeho historická nepřesnost, ale i přesto se těší obrovské popularitě.

Netflix filmy seriály
 

Čísla mluví jasně

Tento historický kýč plný romantiky a odvážných erotických scén z období předviktoriánské Anglie si zapnulo celých 82 milionů domácností. To je asi 40 procent všech předplatitelů, kterých má Netflix zhruba 200 milionů. Bridgerton je nyní osmidílná série, která měla premiéru 25. prosince 2020. Za dva měsíce se dokázala dostat na prnví místo sledovanosti v 83 zemích včetně USA, Velké Británie, Francie nebo Brazílie. Dokonce i v Jižní Africe se jedná o velice populární pořad.
 

Z čeho seriál pochází?

Stejně jako mnoho jiných, i předloha tohoto příběhu pochází z knih. AutorkaJulie Quinn vydala řadu knih a tři z nich posloužili jako předloha této jedinečné sérii. Netflix v současnosti pracuje již na druhé sérii, takže se nejspíš máme na co těšit. Knihy, podle kterých se natáčelo, se okamžitě dostaly na seznam betsellerů The New York Times a existuje již i hudební album Bridgerton.

muž sledování filmu
 
Nečekaná obliba tohoto historického seriálu plného dramat bude mít zajisté obrovský vliv také na vývoj trendů nejen v literatuře a filmu, ale také v oblasti sociálních sítích, bydlení nebo oblečení. Podle deníku Daily Mail se diváci pokoušejí dostat atmosféru staré Anglie i do svých domovů. Lidé proto nyní více než předtím vyhledávají korzety a starožitný nábytek. Podobný efekt ovšem měly i filmy a televizní pořady v minulosti. Otázkou tedy zůstává, jak dlouho se tento trend udrží. Jisté je, že Netflix na tom vydělává spoustu peněz.