Jak si vydělat na YouTube? Začněte vydělávat za svá videa

Pozice YouTubera se dnes považuje za poměrně normální zaměstnání a dnes tam najdete obsah prakticky pro každého. Své si tam najdou děti, dospívající i dospělí s jakýmkoli koníčkem a povoláním. Tematická videa, hudební video klipy a návody nebo recepty. Jednoduše je tam všechno. Kanály tam dnes mají i jedinci, kteří nemají ani občanský průkaz. A dnes si tam můžete i docela slušně vydělat tím, co vás nejvíce baví.

notebook YouTube videa
 

Co potřebujete pro monetizaci?

Monetizace neboli zpoplatnění, funguje ve formě reklam. Ano, jsou to ty otravné reklamy, které se spouštění před, během a po videu (pokud nemáte instalovaný a aktivovaný AdBlock). Právě tyto krátké snímky vám mohou vydělat peníze. Musíte ale nejdříve udělat několik kroků, abyste se k tomu dostali. V první řadě musíte udělat dvě základní věci, bez kterých se neobejdete:

  • stát se partnerem YouTube,
  • založit účet na Google AdSense.

 

Jak se stát partnerem?

Není to vůbec složité. Stačí se přihlásit na svůj účet a kliknout na svou ikonku. Dále z nabídky zvolte možnost Studio, Další funkce a Stav a funkce. Tam se objeví stránka, kde můžete zvolit možnost Zpeněžení a dát Povolit. Následně vše potvrďte, a to je vše. Nyní již musíte jen počkat, až vás platforma schválí a budete moci těžit ze své práce.

YouTube tvorba videa
 

Kdy se to vyplatí?

Jakmile budete schváleni, musíte si založit účet na Google AdSense, abyste mohli přijímat výplatu. Zde bude postup možná trochu složitější, ale pokud již máte oddanou základnu fanoušků, nebudete mít problém.
 
Na založení totiž potřebujete minimálně 1000 odběratelů a 4000 hodin sledování za posledních 12 měsíců. Na začátku ovšem nepočítejte s tím, že byste obdrželi obrovské částky. Na to se budete muset zaručeně vypracovat a získat hodně odběratelů. Pokud natáčení není vaší velkou vášní, nemá vůbec smysl, abyste se do toho pouštěli, protože dlouhodobě nemůžete uspět.