Chvála internetu

Kdybychom se otázali i ještě před poměrně nedlouhou řádkou let lidí na to, co jim dává internet, dočkali bychom se leda tak nechápavých pohledů a pokrčení rameny. Protože by ti dotazovaní nevěděli, co nám mají říci, nevěděli by, o čem je tu řeč. Protože to skutečně není zase až tak dávno, kdy jsme u nás o nějakém internetu neměli ani potuchy. A to jednak proto, že jde z pohledu historie lidstva o relativní novinku, ale i proto, že i kdyby tu byl internet od pradávna, neříkal by nám ještě před řádově více než třemi desítkami let nic proto, že by šlo o nástroj, který by v naší nedemokratické a od většiny světa izolované zemi neměl místo, protože by z jeho strany hrozilo ‚zneužití k ideodiverzi‘ a mohly by se jeho prostřednictvím nekontrolovatelně šířit ‚nesprávné‘ názory.

stůl s monitory
Ovšem to už je minulost. A když se zeptáme lidí na to, co jim internet poskytuje dnes, odpovědí se dočkáme, a to hodně rozmanitých, a ten, kdo by stále nevěděl, oč se jedná, by už byl udivujícím unikátem.
Internet už u nás prostě zdomácněl a stal se samozřejmou součástí našich životů. Máme ho k dispozici v práci, je docela běžný už i v našich domácnostech, využít ho můžeme velice snadno i na nejrůznějších veřejných místech.

Google na laptopu

A k čemu ho využíváme? Toho je! Je to zdroj zábavy i poučení, informuje nás i nabízí možnost, abychom my informovali o něčem ty ostatní, dá se tu provozovat obchod i různé další formy podnikání, dají se tu hrát hry i vyplňovat nejeden klidně i hodně důležitý dokument, dají se tu provádět finanční transakce…
Vlastně by bylo stručnější říci si to, co nám internet nenabízí, než to, co je nám tímto poskytováno. A určitě tu ještě nebylo vyřčeno poslední slovo. Protože zkuste si vyzkoušet, co všechno se tu dá dělat! I když tomu věnujete spoustu času, nezvládnete toho ani nepatrný zlomek.
A proto je internet skvělá věc. A to nejen v době koronaviru, kdy díky němu můžeme kontaktovat i lidi, s nimiž je nám jinak zakázáno se stýkat.