Co jsou to streamingové služby

Faktem je, že lidé často hledají zábavu, únik z reality. Něco, co jim pomůže zapomenout na starosti všedního života, kde se budou moci přenést na jakkoliv vzdálené místo a prožívat ty nejúžasnější příběhy.
 
Původně byly médiem, které tuto službu zajišťovalo, příběhy, které si lidé mezi sebou vyprávěli. Po vynálezu knihtisku se pak přenesly do knih, což jim otevřelo cestu k mnohem širší veřejnosti. Mnohé z nich se tedy staly velmi známé.

muž vybírající si pořad
 
Avšak oba tyto přístupy, ať už ústní nebo knižní, měly jednu nevýhodu: požadovaly po svých posluchačích a čtenářích určitou představivost, a po autorovi schopnost vše dostatečně dobře popsat. A to zdaleka ne každému vyhovovalo, zvlášť když mnoho lidí si chtělo odpočinout, ne zaměstnávat hlavu představováním, jak asi vypadají popisované postavy.
 
Proto není divu, že ač si dosud obě formy vyprávění zachovávají své příznivce, zvláště pak ta knižní, v moderní době se mnohem větší popularitě těší filmy a seriály. Ty umožňují, abychom přímo viděli, co se odehrává, aniž bychom si to museli představovat.
 
Nejprve byly tyto pořady vysílány v televizi, avšak tu dnes již pomalu nahrazují nejrůznější streamingové služby. Jedná se o webové stránky, kde si mohou přihlášení uživatelé vybrat z bohaté nabídky pořadů a pustit si ten, na který zrovna mají chuť.
 
Nespornou výhodou je zde pak možnost výběru, což je něco, co televize nikdy nemohla nabídnout. Vždy bylo nutné čekat, až váš oblíbený pořad zařadí do programu, a to čekání bylo mnohdy dlouhé, pokud vůbec někdy skončilo. To platilo zejména u méně známých filmů a seriálů.

logo Netflixu na monitoru počítače
 
Dalším plusem, který zde je, je fakt, že náš pořad není přerušován reklamami. Asi jen málokdo byl totiž nadšen, když byl jeho film vždy po deseti minutách až čtvrt hodině přerušen pěti až desetiminutovým reklamním blokem. Jistě, dalo se jej využít jako možnosti dojít si pro pití či na toaletu, ale jak často to bylo potřeba?
 
Proto se nelze divit, že si právě tyto služby získávají na úkor běžné televize čím dál víc diváků.