Nová závislost na mobilu, nomofobie

Mobilní telefony jsou sice dobrými pomocníky, ale někdy dovedou i pěkně potrápit.
To, když se z nich stanou závisláci, respektive z lidí, kteří své miláčky obsluhují. Závislost na mobilních telefonech narůstá geometrickou řadou, stejně tak, jak výrobci chrlí stále lepší a modernější přístroje. Vyzkoušejte si, zda jste se náhodou už maličkým drápkem nezachytili v této pasti. Je to velmi snadné a k závislosti můžete dojít nenápadně a plíživě.

smartphoun v běžném režimu

Uvědomte si, jak mobilní telefon používáte a využíváte. Berete ho do ruky každou chvilku? Díváte se a kontrolujete zprávy ihned po každém oznámení? Máte pocit, že musíte okamžitě na každou zprávu odpovídat? Máte svírání žaludku, když odjíždíte na dovolenou, na návštěvu nebo prostě jen tak na výlet, zda v neznámém místě budete mít signál a budete vůbec v dosahu?
A co se stane, když se vám mobil přes veškerou vaši snahu mít ho stále při ruce, přece jen vybije?Mávnete nad tím rukou a počkáte si domů, až ho budete moci dát v klidu na nabíječku anebo máte zkažený den a opět šimrání v žaludku, když svého miláčka nebudete moci používat?
Anebo jste si to pojistili a neustále sebou vláčíte kvalitní powerbanku s neuvěřitelnou kapacitou dat, která vám umožní podporu extra rychlého nabíjení a tudíž víte, že máte svého mobilní miláčka stále k dispozici? A nemůže se stát – pro vás – žádná nehoda v případě vybití. Jestliže jste se nad některým otázkami museli zamyslet, možná nebude od věci, když si v pudu sebezáchovy sami zjistíte, kolik času trávíte na mobilu? Stáhněte si volné aplikace, které dokážou omezit tento čas a pomohou vám ho lépe zorganizovat.

díky fotí selfíčko

Závislost na mobilních telefonech má totiž už i své pojmenování, a to n o m o f o b i e
Není těžké jí propadnout,protože chytré telefony nás doslova izolují v určitém čase i prostoru. Lidé zůstávají zavření doma a neustále lustrují display. Jedná se zpravidla o žáky, studenty, spíše mladší ročníky, kteří si neumějí sami „poručit“ a někdy mívají pocity osamění. S mobilem sami nejsou – alespoň toto je jejich pocit, je to spíše jejich kamarád, a právě strach z odloučení od mobilního telefonu vyvolává pak onu známou závislost – nomofobii.