Hrozba nebo dobrá věc

Hrozba internetu. Každý si řekne, že sítě jsou v dnešní době využívaný na plno a nikomu to nemůže škodit, ale opak je pravdou. Najdou se i tací lidé, kteří zneužívají a podvádějí ostatní osoby. Přes internet a sítě probíhá běžná komunikace mezi přáteli. Je to skvělí způsob komunikace na velké vzdálenosti. Můžete se bavit s osobou, která žije na druhé straně republiky a to díky moderním technologiím a dostupné síti. Dnešní moderní doba nám umožňuje sdílení našich životů s přáteli pomocí sociálních sítí. Můžeme sdílet informace o sobě, o tom co právě děláme nebo jaké máme plány. Každý může vidět, kde se zrovna nacházíme a naši přesnou polohu. Vyjadřujeme se pomocí textové zprávy nebo vhodných obrázků a fotografií. Není to špatné, ale ani dobré.

sítě

Chránit své soukromí je dost složité, když se nechcete odříznout od okolního světa. Některé příspěvky jsou až moc intimní a neměli by být zveřejněné. To vše je na usouzení dané osoby. Někdy je to neuvážené. Na sdílení svých zájmů není nic špatného, ale musíme u toho být opatrní. Děti se mohou na sociálních sítích jednoduše seznamovat s cizími lidmi, kteří nemusí mít dobré úmysly. Někdy probíhá přes sociální sítě zneužívání mladých, aniž by o tom rodiče věděli.

technologie

V dnešní době je spousta aplikací, kde můžete s kamarády komunikovat a volně si přidávat další a další. Příkladem takového portálu je například facebook, WhatsApp, messenger, twitter a další. Žijte naplno, ale s rozumem v hlavě. Přes některé aplikace můžete sledovat různé skupiny, jako je prodej květin, vaši oblíbenou kavárnu, plemeno vašeho psa a lidé, kteří ho vlastní, různé sportovní akce a mnoho dalších. Jiné zase nabízí sledování jiných lidí. Různé slavné osobnosti, blogerky a další populární osobnosti. Je přínosem, ale taky být nemusí. Dávejte si pozor na podvodníky, ať sami nenaletíte.