Proč si musíme za streamingové služby platit

Není pochyb o tom, že zábava je jednou z důležitých součástí našich životů. Přeci jen, abychom se nezbláznili, potřebujeme se také odreagovat a odpočinout si od všedních starostí každodenního života.
 
Jedním z nejoblíbenějších způsobů úniku z reality jsou pak v současné době nejrůznější filmy a seriály. Ty mají tu výhodu, že u nich člověk nemusí příliš přemýšlet, tedy alespoň u většiny z nich. Navíc si každý z nás může najít takový, který jej bude bavit a zajímat.

pouštění filmu v mobilním telefonu se sluchátky
 
Dříve jsme se na ně nejčastěji dívali v televizi. Byla to naše prakticky jediná možnost. To však znamenalo, že jsme museli čekat, zda náš pořad budou vůbec dávat, a pokud ano, pak že jej zařadí v takovém čase, kdy se na něj můžeme podívat.
 
Je samozřejmé, že se lidé snažili tento problém vyřešit. Tou první rozšířenější metodou pak byly videokazety. Ty nám umožňovaly pustit si daný film kdykoliv jsme chtěli, a navíc bez reklam. Ovšem museli jsme si je buď kupovat, nebo půjčovat. Navíc se páska časem opotřebovala, a obraz ani zvuk již pak nebyly tak kvalitní.
 
Dalším krokem bylo DVD. To fungovalo prakticky na stejném principu jako videokazeta, avšak umožňovalo mít daný pořad v lepší kvalitě, a navíc se záznam tak snadno neponičil. Bylo však málo odolné vůči poškrábání.

notebook s otevřeným Netflixem
 
V dnešní době jej pak začínají nahrazovat streamingové služby. Jedná se o webové stránky, kde je možné si za poplatek shlédnout prakticky jakýkoliv film či seriál. Databáze zde bývají skutečně rozsáhlé, a tak si vypere prakticky každý.
 
Avšak je také fakt, že si za svůj provoz nechají zaplatit. A není divu, přeci jen, nákup těchto pořadů i provoz webu samotného něco stojí. Je tedy nutné sehnat peníze na pokrytí. A právě zde je kámen úrazu.
 
Lidé jsou totiž zvyklí, že televizi mají zadarmo, tak proč by měli platit těmto společnostem? Neuvědomují si však, že je tomu tak především kvůli reklamám, které představují pro televizní stanice hlavní příjem. Je tedy nutné jim to čas od času připomenout.