Mobilní telefon pomocník a zabiják vztahů

Nemít dnes chytrý mobilní telefon je, jako byste nebyli … Různé aplikace, které si nainstalujete téměř okamžitě a využíváte ihned, jsou k nezaplacení. Mobilem můžete nejen telefonovat, ale i platit, fotit, vlastnit internetové bankovnictví, počítat si spotřebované kalorie, uběhnuté kilometry, přečíst si QR kódy, které vás provázejí na turistických značkách nebo v obchodech. Mobil vás budí, připomíná, bliká, svítí, vibruje, berete ho neustále do ruky.

mladá žena telefonuje u kávy

Spočítali jste si, kolikrát denně jste vzali svůj telefon do ruky, kolikrát denně jste si kontrolovali, zda vám někdo neposílá zprávu? Jestliže máte WhatsApp, Messenger či další aplikace, kde máte nainstalované skupiny dle vašich známých, kamarádů, zájmů, může se stát, že oči z displeje už ani téměř neodlepíte. Mobil vás neustále nutí, abyste ho měli po ruce, abyste na něho dávali pozor, neustále kontrolovali, zda ho máte u sebe nebo v tašce či batohu, protože v něm máte citlivá data, banku, připomínky, upomínky, telefonní čísla.
Dříve jsme telefonní čísla dokázali vyjmenovat zpaměti jako když bičem mrská, protože jsme si je nemohli uložit do pevné telefonní linky, kterou bychom sebou brali na výlety. Nebyli jsme tak omezováni neustálým vyzváněním a přijímáním hovorů, es-se-meskováním, mohli jsme si pustit pusu na špacír a povídat si s kamarády. Nerušily nás cizí hovory a naše rozpravy pěkně plynuly.
A dnes? Zaberete se s někým do hovoru a ten druhý nemá ani kouska ohleduplnosti, aby mobil ztišil a během vašeho rozhovoru se dívá na zprávy, které mu naskakují na displeji. A ti oráchlejší na ně ještě odpovídají. A vy si připadáte jaksi navíc.

mobilní telefon v rukách muže

Povídala jsem si s kamarádkou a pípnul mi mobil, nevšímala jsem si ho. Upřednostnila jsem hovor s kámoškou, kterou jsem celý měsíc neviděla a bohužel jsem si mobil zapomněla ztlumit. Ale zprávu jsem přešla, nenechala jsem se vyrušit. Očividně ale má kamarádka byla „vytržená“ a upozornila mě, že mi přišla zpráva. Přikývla jsem. A ona se mě nevěřícně zeptala: „A ty si ji ani nepřečteš??!“
Mě to ani nenapadlo, ale kamarádka netrpělivě poposedávala a absolutně nechápala, že NEJSEM ZVĚDAVÁ, KDO A CO MI PÍŠE!
Přišlo mi to smutné …