Zvládne herní notebook nejnovější hry?

Plánujete pořízení nového stroje pro hraní nejnovějších herních titulů, jako je například Cyberpunk 2077 a nevíte, jestli bude notebook tím pravým řešením? V článku se dozvíte, jestli herní notebooky na trhu nabídnou dostatečný výkon a grafiku pro rozjetí a hraní bez zasekávání i nových her.

S čím počítat při výběru výkonného herního notebooku

Pokud se podíváte do nabídky herních notebooků a pečlivě porovnáte nabízené parametry s klasickými krabicovými stolními počítači, zjistíte, že cena bývá často výrazně vyšší. Na druhou stranu je k ceně stolního počítače potřeba připočítat také pořízení klávesnice a monitoru.
Pokud však již toto vybavení máte v dobré herní kvalitě a váš rozpočet je omezený, mohou být lepší volbou právě stolní herní PC, kde si navíc můžete upravit a vyměnit jednotlivé komponenty, jako například grafickou kartu nebo pevný disk. Paměť a větší disk však můžete přidat i k hernímu notebooku.

Obrázek9

Herní notebooky pro nejnovější hry

Jestli chcete na novém notebooku hrát nové herní tituly, jako jsou Cyberpunk 2077, Watch Dogs: Legion a podobné na hardware náročné novinky, připravte si opravdový výkon. Některé starší stroje tak nemusí stačit pro kvalitní herní zážitek s plně vykreslenou grafikou a plynulým chodem s rychlými reakcemi.
Takový notebook na hry by tak měl splňovat minimálně následující požadavky. Procesor alespoň Intel Core i7-4790 nebo AMD Ryzen 3 3200G, grafickou kartu NVIDIA GTX 1060 6 GB nebo AMD Radeon R9 Fury a RAM alespoň 12 GB.
Samozřejmě platí, že při lepších parametrech bude chod hry plynulejší a získáte zařízení, které bude připravené i na případné novinky. Ceny za takové herní notebooky tak začínají zhruba na 25 až 30 tisících korun. Za opravdu výkonný a nadupaný herní notebook však můžete bez problémů zaplatit až 100 tisíc korun.

Obrázek10

Herní notebook tedy zvládne i nové hry, ale musíte si dávat pozor na pečlivý výběr podle daných parametrů. Protože mnoho komponentů není možné v případě notebooky vyměnit za výkonnější, zvažujte svůj výběr i do budoucna.

Co by měl splňovat notebook na hry

Když si vyberete výkonný stroj s výbornými hardwarovými parametry, všímejte si také celkového zpracování a použitých materiálů. Důležité je to hlavně tehdy, pokud plánujete časté přenášení a manipulaci s notebookem. Dobrou volbou tak mohou být pevnější přístroje s kovovými prvky.
Důležitá bývá také kvalitní a snadno ovladatelná klávesnice či výkonné reproduktory s dobrým zvukem. Na druhou stranu je potřeba počítat s tím, že pro maximální komfort při hraní pravděpodobně budete potřebovat dokoupit externí součásti, jako jsou právě myš, klávesnice či například monitor.
Problémem nejsou ani externí vypalovačky na DVD, ať si můžete užít hraní i starších titulů, které již máte zakoupené na pevných nosičích. Nabídku herních notebooků za velmi příznivé ceny najdete na inComputer.cz.