O uskutečněném snu jednoho snílka

Naše počítačové vymoženosti bychom zřejmě neměli v takové míře, kdyby nebylo jednoho člověka. A tím je Bill Gates. Právě on se zasloužil o to, aby byl počítač na stole v každé rodině.

budova Microsoftu

Kdo je vlastně tento nenápadný chlapík, který se řadí mezi nejbohatší muže světa?

Bill Gates je jednou z původních technologických superhvězd, stejně jako Steven Jobs, který se proslavil dávno před nástupem nové generace, kterou je například Jack Dorsey, zakladatel Twitteru a Mark Zuckerberg z Facebooku. Tito muži nashromáždili obrovské jmění, ale to pro ně nebylo tou největší motivací.
Bill Gates jednou prohlásil, že pro jeho osobu peníze nemají valný význam a chce je využívat především k budování silné organizace a k podporování nejchudších lidí na světě. Jako známý filantrop a spoluzakladatel společnosti Microsoft jistě dosáhl obou svých cílů.

Něco o Billovi Gatesovi

Je těžké si představit dobu bez počítačů, bez mobilních telefonů a bez internetu. V 70. letech většina lidí na světě neměla ani tušení, že takový pokrok přijde. Jen nenápadný chlapík měl bláznivou vizi, že jednou bude počítač na stole v každé domácnosti. Byl to odvážný nápad a lidé měli mladíka za snílka.
Již v roce 1974 byl veřejnosti zpřístupněn první osobní počítač – Altair 8800.  Bill Gates se spolu s Paulem Allenem přestěhovali do Albuquerque, kde sídlila mateřská společnost Altair 8800, MITS. A tak začalo budování říše zvané Microsoft.

laptop na stole

Bill filantropem

Dnes je jméno Gatese spojováno především s filantropií, protože své nahromaděné jmění umí použít velice praktickým způsobem. Za léty dobročinné práce není jen on, ale i jeho manželka, která ho v jeho záměrech vždy podporovala.
Bill Gates a jeho manželka Melinda Gates se poprvé setkali v roce 1987 v New Yorku. Melinda byla novou zaměstnankyní společnosti Microsoft. Náhoda tomu chtěla, že se potkali na jedné večeři a padli si do oka. Znovu se viděli v Seattlu, kde si Bill téměř konspiračně nechal domluvit schůzku na parkovišti. Svatba byla v roce 1994. Brzy přišly tři děti a Melinda odstoupila z funkce generálního ředitele společnosti Microsoft, aby se mohla věnovat rodině. Chtěla vytvořit pevné zázemí pro děti i pro manžela. O to více se začala věnovat problémům, které mají lidé v nejchudších zemích světa a spolu s Billem začali tyto problémy řešit.
Později se Bill seznámil s dalším nadšencem pro matematiku, Warrenem Buffettem a ten mu pomohl vytvořit mezinárodní organizaci, která se věnuje filantropii.
Bill je tak hvězdným příkladem toho, jak lze peníze využít dobrým způsobem, který pomáhá s řešením nejožehavějších problémů naší doby. Na charitu už věnoval přes 50 miliard dolarů.