Když se řekne sociální síť

Určitě každého hned napadne Facebook. Není divu, protože se jedná o jednu největší a nejznámější sociální síť. Ovšem není jedinou spojnicí v online světě. Sociálních sítí existuje několik a v podstatě se jedná o virtuální propojení lidí. Pomáhají jim v komunikaci, kdy za pomoci chatu lze běžně sdělovat své potřeby, pocity a dokonce i uzavírat obchodní transakce. Také není problém šířit různé informace od soukromých až po veřejné sdílení důležitých zpráv. Nechybí ani možnost zveřejnění videa nebo fotografií. Jak se zdá sociální sítě jsou spojnicí mezi námi všemi a rozhodně nemají ani stanovené hranice mezi jednotlivými státy.

sociální sítě

Základní rozdělení sociálních sítí

  • Osobní – tyto jsou již podle názvu určeny k osobnímu sdílení, v podstatě tak sdělujeme svoje osobní zkušenosti, pocity, radosti, hudbu a mnohé další.
  • Profesní – zde můžeme získat konkrétní informace a setkat s rozdílným zaměřením. Některé budou zaměřeny na pracovní informace a jiné zase mohou zpracovávat jiné kontakty. Možností jak prezentovat svoji firmu nebo pracovní pozici je skutečně dostatek.

Sociální sítě poskytují různé možnosti

Některé se využívají poměrně dost často a patří tudíž k nejznámějším. Pojďme se na některé z nich podívat:

  • Facebook – patří mezi nejvíce využívanou sociální síť a je také nejvíce efektivní mezi uživateli. I zde se mnohé změnilo k lepšímu a tak poskytuje jistý komfort sdílení a komunikace.
  • Twitter – je specialista na sdílení krátkých zpráv, kterým se říká tweety. Zde se lze dozvědět mnoho různých zajímavostí ze světa i z domácího prostředí.
  • Linkedln – sociální síť byla vytvořena pro zviditelnění šance na pracovním trhu, tudíž původně určena pro profesionály a freelancery. Dnes ji využívají zaměstnavatelé, firmy i OSVČ.

seznam sociálních sítí

Výčet je poměrně rozsáhlý a tak za zmínku stojí Pinterest, YouTube, Instagram a mnohé další. Každý si tak může vybrat svého favorita, kde bude komunikovat s ostatními či zveřejňovat svá videa nebo informace.