Chytré hodinky a kontrola nad vaším spánkem

Spánek je velice důležitou aktivitou pro naše zdraví. Potřebujeme ho k odpočinku, zregenerování a nabrání sil a energie do dalšího dne. Chcete mít přehled o tom, jak jste v noci dlouho spali, kolikrát jste byli vzhůru a bloumali po bytě nebo v kolik hodin jste usnuli? To vše a mnohem více vám umožní chytré hodinky. Díky nim můžete mít i přehled o tom, jak jste na tom se spánkem ve srovnání s ostatními uživateli. Zjistíte tak o kolik procent více jich mělo delší spánek nebo naopak. A jak je to možné? Chytré hodinky totiž vychází z vašeho pohybu a zároveň i z tepové frekvence, na základě čehož vznikne finální informace o kvalitě a délce vašeho spánku v jednotlivých fázích.

chytré hodinky

Monitoring spánku

Chytre hodinkyjsou nejen módním doplňkem, ale také i užitečným pomocníkem, a to třeba v oblasti spánku. Jsou jakýmsi monitoringem vašeho spánku a umožní vám tak získat lepší povědomí o tom, kolik vlastně času reálně strávíte hlubokým spánkem a zda nespíte málo. To může být následně impulsem k tomu ukládat se večer ke spánku o něco dříve.

Zpětný přehled o vašem spánku

Díky možnosti propojení chytrých hodinek s mobilním telefonem a aplikaci v něm si můžete zpětně zjistit nejen, jaké bylo vaše spánkové skóre předchozí noc, ale také si prohlédnout takové statistické přehledy o tom, jaký byl váš spánek v posledních dnech. Možná budete sami překvapeni, jak málo vlastně spíte a kolik hodin trávíte v opravdu hlubokém spánku. Chytré hodinky vám v tom pomohou udělat si jasno.

hodinky chytré

Probuzení ve stanovený čas

S chytrými hodinkami už nezaspíte. Když je budete mít na ruce, mohou vás každé ráno probouzet jemným zavibrováním. Stačí je jen mít nastavené na zvolený čas. Na hodinkách si můžete nastavit i jednotlivé dny, ve které chcete budit. Takže se nemusíte bát, že by vás budili i o víkendu, když si chcete trochu pospat.