Spotřebitelské i podnikatelské úvěry

Co si budeme namlouvat, řekneme si to raději upřímně a na rovinu. Nebojíme se přiznat, že nebankovním hypotékám v minulosti moc lidé nevěřili, také proto jsme se museli hodně ale opravdu hodně snažit, abychom si vybudovali dobrou pověst. Po novele zákona v roce 2016 se toho poměrně dost změnilo a společnosti, které byly na trhu, aby pouze šidili své klienty, zanikly. V dnešní době je pojem nebankovní hypotéka stejně solidní, spolehlivý a kvalitní, jako kdybyste řekli banka. Banky mají vždy slušné pověsti, ale klienti moc dobře vědí, že někdy je v bance zbytečně moc zdlouhavé celé vyřízení třeba půjčky nebo hypotéky. Potřebujete k tomu mnoho dokumentů a několik schůzek, než se vlastně doberete k nějakému předběžnému návrhu, proto lidé hledají i jiné možnosti. A samozřejmě, opět si to řekneme na rovinu, také proto, že například mají záznam v registru dlužníků, proto potřebují jinou společnost, která by jim půjčila než banku, protože banky zásadně nepůjčují klientům, kteří mají negativní zápisy v registrech dlužníků.

porada

Drobná poznámka, abychom pochopili registry dlužníků. Ty existují dvojí typu bankovní a nebankovní. Do obou mohou nahlížet jak banky, tak i nebankovní společnosti či mnohé další subjekty.

Banky u svých klientů vždy kontrolují zápis, protože klient s negativním zápisem u nich půjčku nikdy nezíská. Negativní zápis přitom získáte poměrně snadno, například pokud se opozdíte s nějakými splátkami, nezaplatíte pár měsíců nebo měsíc paušál za telefon, opomenete splatit měsíční splátku půjčky a tak dále. Zápisy se přitom nevymažou za týden nebo za měsíc, ale zůstávají v registru po několik dlouhých let, takže na to opravdu pozor.

notebook papír

Nebankovní hypotéky Fahd pomohou vyřešit i Vaše problémy s financemi.

Máte záznam nebo malý příjem? Od toho jsou zde nebankovní společnosti. Ty mají pověst takové dobré tety, která Vám půjčí i v případě, že jinde jste pohořeli. Nebankovní společnosti jsou totiž soukromé a tak berou pouze na sebe a svou zodpovědnost všechna negativa, v případě, že byste nespláceli. Proto často půjčují i lidem, kteří mají záznam nebo se snaží vyhovět i klientům s nízkými příjmy a navrhnout jim potřebné řešení jejich problémů.

Poskytují jak spotřebitelské tak i podnikatelské úvěru. Ručí se samozřejmě nemovitostí, za kterou získáte hotovost, kterou můžete využít jakýmkoliv způsobem.