Zázrak jménem internet

Nic na světě nedokáže spojit lidi více a dokonaleji než právě internet. Tato síť zasahuje pomalu do všech koutů světa, a kdokoliv se k ní odkudkoliv připojí, tím získává možnost být ve spojení s nespočetnými zástupy jiných lidí, žijících klidně i až kdesi na opačném konci světa. Internet nás spojuje s těmi, s nimiž někdy zatoužíme být ve spojení, a to bez ohledu na to, kde tito jsou, kým jsou a jaké překážky by mohly náš kontakt v reálném světě komplikovat či vysloveně znemožňovat.

spojení přes internet

A když už nám tato síť dává možnost podobného virtuálního spojení, obvykle ji ke svému prospěchu využíváme. Nespokojujeme se s tím, že můžeme být s někým jiným ve spojení, a praktikujeme i leccos, co nám dává nějaké ty výhody. A i k tomu nám internet pomáhá.
Někdy se tak s jeho pomocí informujeme a někdy poskytujeme požadované informace jiným, někdy tu nakupujeme nebo naopak prodáváme, někdy navazujeme partnerství nebo přátelství, někdy se ukazujeme světu v takovém světle, v jakém chceme, aby nás tento viděl. Na internetu se ale také dají hrát hry, dá se tu vzdělávat, dají se tu uzavírat a zveřejňovat všemožné kontrakty, dají se tu prohlížet fotografie i pouštět videa.

práce s notebookem

Prostě nám internet nabízí mnoho výhod, o něž bychom bez něj byli ochuzeni.
Ovšem zároveň nám tento pochopitelně může i škodit. I na to je tato síť přeborníkem. Stačí třeba i jenom kliknout tam, kde to není žádoucí, a někdy ani k tomu nemusí dojít, a nastávají starosti. Někdy začneme být nějakým tím počítačovým virem sledováni, někdy nám tento něco poškodí nebo i vysloveně zničí, někdy jsme v souvislosti s viry třeba i vydíráni.
A ani tehdy, když antivirová ochrana spokojeně mlčí, není vyhráno, protože nás i tak může někdo na internetu obelstít, oklamat, podvést, zmanipulovat…
Prostě je internet jako oheň. Dobrý sluha, ale špatný pán. A měli bychom dbát na to, aby nám sloužil a neškodil.