Stačí mobilní telefon

I lidé, kteří jsou si na hony vzdáleni, spolu někdy musí komunikovat. Vzdálenost, která mezi takovými lidmi je, nejednou nesmí být překážkou. Jenže jak všichni dobře víme, snadno by se tato překážkou stala, kdyby se ji nepodařilo překonat díky výdobytkům, jež nám přináší vědeckotechnický pokrok.

dva mobily

Co tím mám na mysli? Například vynález páně Bella, tedy telefon. Díky tomuto přístroji totiž mohou být lidé spolu, i když spolu vlastně fyzicky být nemohou, díky tomu spolu může mluvit vlastně kdokoliv s kýmkoliv. A v dnešní době už vlastně i kdykoliv. Protože už dnešní telefony ani zdaleka nevypadají tak, jako první telefon vzešlý z rukou svého výše zmíněného objevitele, ba ani tak, jako za dob daleko méně vzdálené totality, kdy jsme u nás měli v nejlepším případě pevné telefonní linky.
Dnešní telefony jsou už totiž, jak je nám všem známo, daleko dokonalejší. Takové mobilní telefony nám sice umožňují volat si stejně jako z pevných linek s kýmkoliv, navíc ale i odkudkoliv a kdykoliv. Protože se takové telefony nemusí připojovat šňůrou k pevné lince, pro jejich užívání stačí jenom patřičný telefonní přístroj a pokrytí místa, kde se nacházíme, naším operátorem.

ležící mobil

Už z toho zmíněného nade všechnu pochybnost vyplývá, že jsou mobilní telefony lepší než dřívější klasika, tedy pevná linka. Jsou přenosné, a přesto prakticky kdekoliv fungující, dá se s nimi dovolat pomalu odkudkoliv, a to nejen od nás, ale i z ciziny. A aby toho nebylo málo, umí i ty nejprimitivnější z mobilů navíc posílat i SMS, dají se na nich hrát různé hry a ukládat do nich telefonní čísla. A pokud je takový telefon navíc i takzvaně chytrý, dokáže toho svému majiteli nabízet ještě víc. Tolik, až se z toho pomalu tají dech.
A proto si my lidé mobilní telefony pořizujeme. Abychom byli kdykoliv v kontaktu s jinými lidmi, abychom je mohli odkudkoliv oslovit a byli také kdekoliv k zastižení. Což by bylo bez těchto telefonů prakticky nemožné.