Úskalí streamingových služeb

Streamingové služby poslední dobu slaví velký úspěch, možná je to do velké míry zásluha celosvětové pandemie, která život do značné míry přenesla do našich domovů. Na druhou stranu si asi nikdo nebude stěžovat, pokud stráví den zachumlaný pod dekou ve společnosti dalšího dílu svého oblíbeného seriálu. Pojďme se podívat konkrétně na dvě nejznámější streamingové služby nejenom u nás, ale i ve světě – Netflix, HBO GO. Najde se jen málo z nás, kteří by se nepyšnili předplatným alespoň na jedné z nich. Měsíční předplatné nám umožňuje neomezené sledování seriálů a filmů nejenom z jejich produkce. Za nepatrný peníz se nám tak dostane do rukou nepřeberné množství multimediálního obsahu, které nás svou pestrostí připoutá na dlouhé hodiny k televizním obrazovkám.

Sledování filmu
 
Ano, streamingové služby jsou „žroutem“ času. S oblibou po nich sáhneme zrovna ve chvíli, kdy bychom měli snad milion úkolů, kterým je zapotřebí se věnovat. A díky promyšlenému přehrávání většinou nikdy neskončíme jen u jednoho dílu. Základní měsíční předplatné je cenově velmi dostupné a tudíž neustále přibývá uživatelů, kteří se rozhodnou vyměnit placený a snáze dostupný obsah za jeho pirátskou verzi.
 
Streamingové služby nabízí placený obsah, který je povětšinou možné sledovat hned na několika zařízení naráz. I když je poskytnutí hesla cizím osobám zakázáno, mnoho lidí ho s čistým svědomím poskytne svým blízkým nebo rodině. I když je v podmínkách jasně stanoveno, že poskytovat heslo k placeným službám dalším osobám je jasně zakázáno.

Video obsah
 
Mnoho streamingových služeb tak přichází po několika letech s omezením, kdy je možné při základním členství sledovat v reálnou chvíli obsah pouze na jednom zařízení. Za sledování na více zařízení najednou je zapotřebí si za tuto službu připlatit i několik desítek, někde až stovek korun měsíčně.