Proč jsou streamingové služby tak oblíbené

Ještě nedávno bylo naprosto běžné, že prakticky v každé domácnosti byla televize. Tento trend pokračuje sice ještě dnes, avšak pomalu začíná být na ústupu. Lidé totiž přestávají pomalu, ale jistě televizi potřebovat.
 
Má to samozřejmě svůj důvod. Prakticky vše, co potřebují a co jim mohla televize poskytnout, najdou na internetu, a ještě mnohem více. A jednou ze služeb, které nabízí, jsou nejrůznější streamingové služby.

žena otevírající na televizi Neflix
                                                                                                                            
Jedná se o webové stránky, kde je možné za poplatek sledovat nejrůznější filmy a seriály. Jejich obsah se periodicky mění, takže na své si přijdou skutečně všichni. Není tedy divu, že začaly klasickou televizi vytlačovat. Mají totiž několik velmi znatelných výhod.
 
Tou asi největší je možnost pustit si jakýkoliv film či seriál kdykoliv na něj máme chuť. Nemusíme čekat, až jej některá z televizních stanic zařadí do programu, a ani se bát, že jej zmeškáme (i když některé modely televizí již nabízí i možnost nahrávání či zpětného zhlédnutí pořadů). Můžeme si tedy svůj oblíbený film pustit, kdykoliv nás napadne.
 
To ovšem není všechno. Jednou z věcí, které nás na televizích nejvíce otravují, je časté přerušování pořadů reklamními bloky. Ty se objevují pravidelně po deseti minutách až čtvrt hodině, v závislosti na dané stanici.

netflix
 
Jistě, právě tímto způsobem si jednotlivé stanice vydělávají na svůj provoz, a právě díky tomu za ně nemusíme platit, avšak to neznamená, že by to bylo méně obtěžující. Jistě, tyto pauzy lze využít třeba k tomu, že si doneseme jídlo nebo pití, či zajdeme na toaletu. Ale kdo z nás to tak často dělá?
 
Je pak jasné, že díky možnosti propojení technologií si můžeme daný pořad pustit i na televizi, takže jej můžeme mít na velké obrazovce, a nikoliv na malém monitoru.
 
Je tedy vidět, že výhod je zde skutečně dost. Není tedy divu, že se tyto služby stávají čím dál populárnější. Jednou možná klasickou televizi úplně nahradí.