Největší internetový server pro sdílení videosouborů YouTube jako klíč k úspěchu

Víte, jak vaše děti tráví volný čas? Nebudeme naivní a rovnou si přiznáme, že venku nebo nad knížkami to není. Hlavní zálibou, i vlivem koronavirové pandemie, se staly sociální platforma a streamingové služby. Asi není zapotřebí představovat YouTube – největší internetový server pro sdílený videosouborů nebo Netflix a HBO, které nabízí svým předplatitelům nepřeberné množství televizního obsahu. Některé studie prokázaly, že až 70% procent všech předplatitelů si platí minimálně dvě streamingové služby a denně na nich tráví i několik hodin. Ale je to dobře? Dokážeme ještě svůj život vést i v reálné rovině?

Stolní počítač
 
YouTube jako moderní způsob podnikání
Tento trend již pomalu upadá, přesto je zapotřebí ho zmínit. Možná už jste od svých dětí také zaslechli, kterého youtubera mají v oblibě a který formát videí teď frčí na této platformě. Youtubeři představují širokou věkovou skupinu lidí, kteří se rozhodli na tuto mediální platformu natáčet různé formáty videí. Od hraní her, přes cestovatelská videa až po naprosté banality, které nemají žádnou přidanou hodnotu. Možná vás nepřekvapí, že právě poslední zmíněná kategorie videí má u dětí největší úspěch.

Mobilní telefon
 
Této vlny využila řada lidí působících na internetu a vytvořila si z natáčení videí prosperující business s milionovými obraty ročně. YouTube samozřejmě vzkvétá spíše v zahraničí, ale i v České republice je možné vydělat pouze natáčením videí nemalé peníze. S nejúspěšnějších tvůrců na internetu jsou dnes známé osobnosti, které účinkují v televizi a na řadě společenských akcí. Zkrátka pro starší generaci je toto jen těžko pochopitelné, ale natáčení videí na internetu dnes otevírá dveře tam, kde by jinak zůstali běžně zavřeny. Je však na zvážení každého z nás, jestli je tento způsob přivýdělku přinejmenším morální, neboť vydělává na nejmenších divácích formou reklamy.