Hypotéka na bydlení

Abychom si mohli dovolit vlastní bydlení, tak se tu bavíme o částkách v řádech milionů. Proto si můžeme vzít hypotéku, a to si v klidu splácet.

Hypotéka na bydlení

Jak si vybrat?

Ceny nemovitostí nejsou rozhodně nijak nízké, kdy běžný člověk na ně nevydělá jen tak ze dne na den. Pořídit si vlastní bydlení může trvat třeba klidně desítek let, protože můžeme na něj dávat jen část své výplaty. Ovšem rozhodně byste nechtěli čekat tak dlouhou dobu, a proto jsou tu hypotéky, abyste peníze dostali v současné době a mohli jste si zařizovat bydlení svých snů. Samozřejmě tato služba není zadarmo, kdy my částku o něco přeplatíme, aby společnost vydělala.

peníze v kufříku

Je opravdu důležité si dávat pozor na danou službu, abychom ve výsledku nezaplatili o dost více peněz. Na internetu jsou šikovné kalkulačky, do kterých zadáme výši částky, jenž potřebujeme a také jak dlouho budeme splácet, což závisí na výši měsíční splátce. Následně je potřeba dát si pozor na výsledný úrok, a především různé poplatky a sankce, protože to může být opravdu vysoká pálka. Hodit se nám může také dostatečně dlouhá doba fixace.

Nebankovní společnost

Společnosti musí mít jistotu, že klient bude splácet, aby své peníze ještě někdy viděla. Proto je jasné, že banky nepůjčí jen tak někomu, proto mají přístup k rejstříkům a pochopitelně je zajímá i Vaše současná finanční situace, jestli máte stálou práci a kolik v ní vyděláváte. To je prospěšné také k sestavení optimálního splátkového kalendáře, abyste hypotéku brzo splatili, ale každý měsíc Vás platba moc nezatěžovala. Jestliže máte už nějaký záznam, že jste měli s financemi problém a včas něco nespláceli a podobně, tak pro banky je to signál problému a mnohdy danému člověku ani hypotéku neposkytnou.

ulice s domy

A proto jsou tu hypotéky bez registru. Nebankovní společnost pochopitelně také zajímá, jestli budete schopni splácet, ovšem budou k nám vstřícní, i když nějaký ten záznam máme. O těchto službách se říká, že mají vysoké úroky, což není úplně pravda. Ke každému se totiž přistupuje individuálně, aby získal co nejlepší nabídku.