Díky bohu za internet

Kdybyste ještě před třemi desítkami let začali někde hovořit o internetu, nenalezli byste publikum. Protože by ti kolem vás nevěděli, o co se jedná, a s velkou pravděpodobností by ani neuvěřili, že něco takového vůbec může existovat. Zatímco dnes už se o této síti a lecčem, co se s ní pojí, mluví naprosto všude a ten, kdo doposud nechápe, co tato obnáší, je tak vlastně vyděděncem, protože to nechápe a nemůže se tak aktivně přidat k ostatním diskutujícím.

internetová technologie

Kdybychom někomu třeba ještě před zmíněnými třemi desítkami let řekli, že budou jednou počítače všude možně a že budou naprostou samozřejmostí i v domácnostech obyčejných našinců, nebylo by nám uvěřeno. Protože něco tak vyspělého (a v oněch dobách ještě zcela primitivního) bylo považováno za výsadu leda tak těch nejšpičkovějších vědců nebo v omezeném množství privilegovaných vrstev. Zatímco dnes už počítače postávají všude možně, naše domovy nevyjímaje.

web design

Co se týká výpočetní techniky a internetu, byl prostě v posledních pár dekádách zaznamenán dříve nepředstavitelný rozvoj. A to pochopitelně proto, že může internet nabídnout lidem mnohé služby, které dokážou ušetřit mnoho času a námahy a pochopitelně třeba i peněz. Internet nás informuje i baví, tento nám dává možnost nakupovat i prodávat, dají se na něm hledat známí i partneři, lze si tu vybírat z mnoha nabídek ty nejatraktivnější, hrát hry, komunikovat, inspirovat se…
Dá se tu ušetřit čas stejně jako naopak ukrátit dlouhá chvíle, a to přesně takovým způsobem, jaký konkrétnímu člověku nejlépe vyhovuje.
Prostě je onen virtuální svět internetu naším dokonalým průvodcem životem. Oddáváme se mu a spoléháme se na něj, bereme si z něj to, co potřebujeme či chceme.
Ovšem nejednou jsme pochopitelně jeho prostřednictvím i poškozováni. Protože se na takové síti vyskytují kromě slušných lidí i nekalé živly. A proto bychom si tu neměli jen užívat, ale také se mít na pozoru. Aby byl internet naším pomocníkem a ničím jiným.