Herní konzole mají vysoké prodeje

Specifické zařízení
Hraní třeba na počítači bere mnoho lidí jako oblíbenou činnost, která je součástí jejich života, protože zábava v tomto virtuálním světě nemá hranice. Po náročném dni je ti skvělé odreagování a koníček, jenž spojuje mnoho lidí. S pomocí internetu není problém bavit se s přáteli, nebo jen tak hrát s ostatními hráči. Každý tento program má určité systémové požadavky, aby nám vše běželo bez problémů. Samozřejmě vím vyšší výkon, tak tím lepší rozlišení a plynulost si můžeme užívat. Konkrétně pro tento účel však počítače nejsou vyráběny.

herní volant

K tomu jsou tu totiž herní konzole. Vývojáři je pro tohle využití vyvíjí, takže na ně vychází mnoho náročných titulů. Místo klávesnice a myši se používá Joystick, který se dobře drží v obou rukách. Zážitek je potom zase na vyšší úrovni, a proto s konzolí můžeme zažít opravdu spoustu dobrodružství, takže spoustě lidem se vyplatí dát několik tisíc, protože modely jsou aktuální vždy v řádu let.

stará konzole

Technologie se neustále vyvíjí
Veškerá zařízení se posouvají stále kulturu kupředu, což můžeme vidět na první pohled. Když se podíváme konkrétně na herní konzole, tak jejich počátek darujeme do 70. let 20. století. U těch prvních jsme si užívali rozlišení pár pixelů, což je v dnešní době 4k něco opravdu nepředstavitelného. Kapesní konzole sice dost zanikli kvůli nástupu mobilních telefonů, ovšem ty klasické mají stále velké prodeje a stále se pracuje na jejich vývoji. Mezi největší hráče na trhu rozhodně řadíme Xbox a Playstation, kdy je na každém, kterou si zvolí. V základním balení obvykle nalezneme kromě samotné konzole také kabeláž a jeden joystick. My si jich však můžeme koupit více, kdy bývají podporovány u řady her čtyři ovladače a hrát přímo u nás doma s přáteli. Samozřejmě potřebujeme mít zobrazován obraz ve slušné kvalitě, k čemuž nejčastěji poslouží televize. Potom stačí koupit hru, jenž nás zaujme a nespočet hodin zábavy může začít.