Chytré technologie ve sportu i v zaměstnání

O sportu

Profesionální sport stále častěji vyžaduje pracovat s lidmi na hranici jejich fyzických možností, které se díky vědě stále posunují. Právě zde bude široký prostor pro technologie, které umožní mít přímou a okamžitou informaci o zdravotním stavu sportovce.
Profesionální sportovci mohou tak tréninky vyladit až na maximální možnou zátěž, a to hlavně díky biometrickým údajům zachycených nositelnou technologií.
Elitní sportovci od maratonců, přes cyklisty až po fotbalisty používají inteligentní kompresní trička, která v sobě mohou mít kombinaci GPS, akcelerátory a biomedicínské senzory k neustálému měření výkonu a sledování reakcí organismu. Z výsledků lze potom zpracovat takové detaily, jako například zda byl sportovec dostatečně hydratovaný.

chytrý telefon a sluchátka
Mohou se vytvářet ideální tréninkové plány pro každého jednotlivce a díky chytré technologii jsou také zpracovány například údaje o fotbalovém zápase a podle umístění fotbalistů a jejich hry lze potom určit, zdá vedli míč tou nejlepší možnou dráhou a v čem chybovali. Právě od takových technických novinek si sportovní svět slibuje maximální využití sportovců s ohledem na jejich zdraví a schopnosti.
I v amatérském sportování mají určitě nositelné technologie své místo a učiní tak ze sportování efektivnější a zábavnější činnost. Lidé budou mít tak větší kontrolu nad tím, zda se dost hýbou a zda se úroveň jejich sportovních výkonů zlepšuje.

propojení hodinek a telefonu

V zaměstnání

Stejně žádané uplatnění moderních technologií se najde v zaměstnání a pro zaměstnance a jejich zaměstnavatele bude představovat výraznou pomoc jak k vykonávání práce, tak ke komunikaci. Bude také mnohem jednodušší monitorovat aktivitu zaměstnanců, jejich vytížení a určitě se otvírají dveře ke zlepšení jejich výkonů a k dosažení udržitelnosti dobrého zdravotního stavu, který je často ohrožený přepracováním. Může tak být ovlivněno i pracovní prostředí a v důsledku optimalizace jednotlivých parametrů tak dojde k větší spokojenosti zaměstnanců a ke značným ekonomickým úsporám zaměstnavatelů.