Sociální sítě a my

Jestli je něco, co můžeme považovat za zabijáka času, pak jsou to sociální sítě. Jistě sami moc dobře víte, kolik vám něco takového může vzít času, který jste mohli trávit jinak. Lépe.
Na jednu stranu je pochopitelné, že chceme být v kontaktu s někým, kdo je od nás daleko. Není se také čemu divit, protože pokud se například vaše nejlepší kamarádka odstěhuje na druhou stranu republiky, chcete s ní být v kontaktu. Na druhou je ale potřeba si uvědomit, že je potřeba žít zejména ve světě reálném než ve světě virtuálním.

svět a sítě

Jestli je něco, co by nebylo na škodu, pak je to nainstalovat si do vašeho mobilního telefonu aplikaci, která vám bude počítat, kolik hodin právě na sociálních sítích strávíte. Pokud to bude více než půl den, měli byste se nad sebou zamyslet, protože to rozhodně není dobře.
Něco takového může mít vliv zejména na vaše zdraví. Opravdu není dobře, pokud více času strávíte za počítačem či telefonem než v běžném životě.
Zkuste se sami nad sebou zamyslet. Možná, že sami dojdete k tomu, že by to chtělo změnu.
Je ale pravda, že mnozí se zkoušeli od sociálních sítí odtrhnout. Marně. Vše je to ale jen o vůli daného člověka. Pokud chcete, dokážete to. Je skutečně potřeba chtít.

telefon a média

Možná, že i vy jste se setkali s tím, že na internetu je každý boss. Každý si vyskakuje na každého, ale když se tito lidé potkají v reálném světě, je všemu úplně jinak. Mnohdy by takoví lidé vzali nejraději nohy na ramena a pelášili někam, kde je nikdy nikdo nenajde.
Skutečně má smysl se nad některými věcmi zamyslet.
Takové sítě mají smysl například pro studenty, a to, jestliže si mezi s sebou posílají potřebné podklady pro studium. Pokud je něco takového využíváno ke studijním účelům, není to špatně. Pokud ale trávíte čas na těchto sítí jen tak, a to z toho důvodu, abyste zahnali nudu, bylo by dobré se nad tím zamyslet.