Volat lze odkudkoliv
Když dnes potkáme někoho, kdo používá mobilní telefon, dávno už nás to nijak neudiví. Je to něco tak samozřejmého, že se člověk až diví, jak rychle se ty doby mění. Protože ještě před nějakými třemi desítkami let neměl pomalu nikdo z našinců ani tušení, že něco takového existuje, a dnes? Dnes už se podivujeme snad jedině nad tím, že si někteří z nás dosud dokážou vystačit i s mobily tlačítkovými a takzvaně hloupými.
Je to prostě tak. Doba pokročila a mobilní telefony se staly běžnou součástí našich životů. Něčím natolik běžným, že už si z nich můžeme vybírat a také si vybíráme. Někdo sází staromilsky na nějakou tu ‚cihlu‘, někdo chce mít ten nejmodernější a nejluxusnější takzvaně chytrý telefon, někdo si vybírá podle výrobce, jímž může být dejme tomu Apple, Huawei, Samsung, Sony, Xiaomi, Lenovo, Motorola, BlackBerry, HTC, LG, Nokia, Alcatel a podobně, podobně si vybíráme i z nabídek různých operátorů, kteří nám po zaplacení umožňují tento přístroj náležitě využívat. Někdo chce mít takový mobilní telefon jenom proto, aby byl telefonicky dostupný, někdo v něm potřebuje takové nebo onaké aplikace, jež mu umožní dělat to, co je mu libo, a podobně.
Zkrátka a dobře je náš trh už dávno mobilními telefony zaplaven a my si je pořizujeme jako něco naprosto samozřejmého. Čímž už dnes takové telefony jsou. Na pevnou linku, jež těmto předcházela a jež byla za minulého režimu poměrně vzácností, už dnes spoléhá stále méně lidí, zatímco ‚mobilizace‘ ne a ne ustat.
A my tak můžeme být kdykoliv a kdekoliv ve spojení s kýmkoliv. Můžeme si volat, můžeme si posílat esemesky, můžeme na mobilech brouzdat po internetu, prostě můžeme s jejich pomocí dělat něco, co by i ještě nedávno bylo jen stěží představitelné.
Jsme tak promobilovaní, že nemáme nejednou chvilku klidu. A je jenom na našem uvážení, je-li to dobře nebo špatně.