Víte už o wearables?

Kdyby se lidé měli ve všech ohledech spoléhat jenom na své vlastní síly a schopnosti, nejednou by neměli vůbec šanci takové úkoly zvládnout a obstát. A protože lidé nejednou chtějí stůj co stůj obstát a nechtějí přiznávat, že jsou věci, na něž jejich schopnosti zkrátka nestačí, vymýšlejí se stále dokonalejší technické vymoženosti, jež dávají lidem dříve netušené možnosti. Někdy jde o pouhé banality, jimiž si lze život usnadnit, někdy může jít ale i o natolik důmyslná zařízení, jako jsou třeba wearables.

chytré hodinky

Možná už jste tento pojem někdy zaslechli. Ale i kdyby tomu tak nebylo, není vyloučené, že už jste se aspoň s některým takovým zařízením setkali a neznáte tak jenom ono cizí slovo, jímž se podobná zařízení souhrnně označují.
A co tedy pojem wearables obnáší? Jde vlastně o novou třídu chytrých zařízení, jež jejich uživatelé nosí na vlastním těle, a to s úmyslem využít přednosti, jež taková zařízení poskytují.
Wearables mají někdy podobu hodinek a někdy třeba náramků nebo náhrdelníků, ovšem klidně to mohou být i celé šaty. A propojí-li se tato chytrá zařízení s mobilním telefonem (i když někdy fungují i bez nutnosti tohoto spojení), poskytují nejrůznější sofistikované služby.

chytré hodinky

Jaké například?
Jsou tu dejme tomu chytré hodinky, jež dokážou komunikovat s mobilním telefonem a jež dokážou tento telefon ovládat, případně přehrávat hudbu, číst zprávy a podobně. Díky nim pak člověk zjistí třeba i to, kdo mu právě telefonuje, a to aniž by musel vzít svůj telefon do ruky.
Ovšem wearables dokážou i spoustu dalších věcí. Dá se jimi například měřit tep sportujícího jedince, dá se s nimi stanovovat, kolik energie člověk při sportu spotřeboval a kolik by toho tedy měl sníst, umí i sbírat údaje o pohybových aktivitách a ukládat je na cloud…
Prostě se dají taková chytrá zařízení využívat různě. A leckomu tím přijdou vhod.