Sportem ku zdraví

Naše tělo je k pohybu uzpůsobeno, proto v důsledku jeho nedostatku se můžeme potýkat z řadou zdravotních problémů. Pokud tedy chcete začít sportovat nebo sportujete a chcete mít své zdraví pod kontrolou, je dobré sáhnout po některém z pomocníků z řady wearables. Jedná se o chytré zařízení, které nosí uživatel na svém těle. Díky nim má přehled o svých pohybových aktivitách nebo zdravotním stavu. Jsou pro něho jakousi motivací a pravidelně upozorňují, pokud je pohybu nedostatek.

Náramkové hodinky
 
Do chytrých telefonů kdysi nikdo nevkládat příliš velké naděje a nyní se staly součástí našeho každodenního života. Podobně je to i s chytrými zařízeními, které doplňují chytré či plně nahrazují mobilní telefony. Řada lidí jejich přednosti využívá hlavně při sportu, kdy je možné s klidným svědomí nechat mobilní telefon doma a vyjít ven pouze s chytrými hodinkami nebo fitness náramkem. S chytrými hodinkami je totiž možné zobrazovat notifikace, přijímat hovory či číst zprávy. Některé modely navíc disponují fotoaparátem a tak s nimi můžete pořídit i kvalitní fotografie.
 
Starají se i o naše fyzické zdraví, kdy měří naší tepovou frekvenci, či počet uběhnutých kilometrů. Upozorní v případě, kdy je tep příliš vysoký nebo vám doporučí jít ven. Jsou vaší motivací, která vám dopomáhá k lepším fyzickým výkonům. Navíc pokud rádi třeba při běhání posloucháte hudbu, v kombinaci s bezdrátovým sluchátky vytvoří nerozlučnou dvojku, kterou si zamilujete.

Chytré cvičení
 

Pro lepší spánek

Krom pravidelné fyzické aktivity na naší kvalitě života závisí i dostatek spánku. Jenže dnešní uspěchaná doba odpočinku příliš nepřeje. Chytré hodinky vám doporučí i odpočinek či hlídají kvalitu spánku. Probuzení s nimi už nikdy nebude nepříjemné, neboť vás budí podle jednotlivých fází spánku. Zkrátka se jedná o pomocníka, kterého si zamilujete po prvním dni používání.