Doba internetová

Vraťme se o několik dekád zpět, přesně řečeno do roku 1944, kdy v Pensylvánii vznikl první počítač s názvem ENIAC. Pracoval na podobném principu jako dnešní počítače, ale společného s nimi měl jen pramálo. Pak se přesuňme do roku 1947, kdy vznikly první počítačové sítě jako impuls na probíhající studenou válku. A konečně tu máme rok 1997, kdy vznikla první sociální síť. Od té doby jdou moderní technologie neustále dopředu a není snad jediný den, aby svět nepřišel s něčím novým, co dokáže do značné míry zjednodušit už tak jednoduchý život. Jsou ale moderní technologie skutečně tím pravým, co by nás mělo doprovázet na cestě životem?

Práce na počítači
 
Kde jinde než právě tady narazíme na genderové stereotypy, které se v mnohých názorech a myšlenkách diametrálně odlišují. Mnoho z nás si ještě pamatuje první mobilní telefon, který v tehdejší době znamenal pro mnohé zbytečnou vymoženost, která odejde z povědomí lidí stejně rychle, jako se objevila. Pak následoval první chytrý telefon, který s porovnání s těmi dnešními byl jen zaostalou hračkou. V té době však vzbudil nečekaný poprask. Mnoho lidí odsuzovalo chytré telefony a dnes má jeho následovníka v kapse každý z nás. Je potřeba si uvědomit, že technologie jdou neustále dopředu a pokrok se nedá zastavit. Podívejte se v kategorii-sociální sítě na novinky a nejrůznější zajímavosti z oboru a možná budete překvapeni, jaké novinky se dozvíte.

Sociální média
 
Je na místě uvažovat, zda se za několik let stanou i sociální sítě přežitkem a myšlení lidí se bude ubírat zase jiným směrem. V současnosti jsou ale právě to, co nás dokáže inspirovat na cestě životem. Mobilní telefon nedáme z ruky a naše aktivita na internetu roste. Možná by stálo za zvážení, jestli přeci jenom není dobré se z těchto okov alespoň na chvíli vymanit a uvidět život takový, jaký skutečně je. Možná budete překvapeni!