Prodáváme krásné umělé buksusy který vyzdobí vaše bydlení!

Co je buksus, neboli (zimostráz)?

Je to okrasná dřevina, která zdobí spoustu zahrádek. Je to stálezelený keř, který se vyskytuje v Africe, Americe, Asii i Evropě. Buksusy mají jednoduché zelené listy. Hodí se na živé ploty, všechny jeho části jsou jedovaté! Mohou růst až do výšky tří metrů. Dříve se dřevo z buksusů používalo na výrobu klarinetů. Buksus poznáte podle jeho drobných vždyzelených lístků vejčitého tvaru.

buksusy a ostatní rostliny

Jak pěstovat umělý buksus https://www.lepaso.cz/Buxus-c16_353_3.htm?

Při pěstování buksusu dejte velký pozor na jejich umístění! Nesmí být vystaveny přímým slunečním paprskům, ale ani na daném místě nesmí být velký chlad! Preferují dobře propustnou půdu. Buksusy pěstované v květináči je třeba pravidelně zalévat. Ideální doba pro sázení je na jaře, je potřeba je přesadit s celým kořenovým balem. Buksusy zasazené v zahrádce zimu přezimovávají bez problému. Hůře na tom ale jsou buksusy v květináčích. To je vhodné na zimu přemístit dovnitř, protože dlouhodobě zamrzlá půda by je mohla trvale poškodit.

Nejoblíbenější druhy buxusu:
Zimostráz vždyzelený
Buxus malolistý
zimostráz baleárský
kolchický zimostráz

Kdy stříhat buksus?
Nejvhodnější je doba, kdy jsou výhonky vyzrálé, ale nezačaly ještě rozvětvovat. Nejdříve lze buxus stříhat v květnu. Poslední řez je vhodné udělat nejpozději začátkem října!

buksus

Jak ochránít buksus před škůdci?
Přípravky jsou vhodné na larvy. Velice účinný biologický preparát – Lepinox Plus, je to ekologická varianta, velice účinná, je účinný pro housenky motýlů, což na buksusu žádné jiné housenky nejsou než zavíječ. Působí tak, že přípravek obsahuje bakterii-bacillus thuringiensis, která je v sáčcích. prášek který naředíte do postřikovače ve vodě, to se aplikuje na keře, bakterie zůstane na listech. Larvy snědí i bakterii na listech a následně hynou.

My nabízíme a prodáváme umělý buxus, který je krásnou dekorací do vašeho domu, bytu nebo na vaši zahrádku!