Proč lidé stále více přecházejí od Spotify na Apple Music?

Hodně dlouho platilo, že neexistuje nic lepšího než Spotify. Tato služba vznikla ve Švédsku v roce 2008 a velmi rychle se dostala do povědomí lidí. Velká vlna popularity ji neminula a stala se mezi lidmi jasnou volbou. Jednalo se o revoluční platformu, na kterou čekali miliony lidí po celém světě a konečně jí dostali. Zdá se, že nyní se k ní ovšem lidé začali otáčet zády a hledat něco jiného.

poslech hudby aplikace
 

Co Spotify nabízí?

Tato aplikace pro iOS se po dlouhou dobu neustále zlepšovala a uživatelům vyhovovalo prostředí služby i předplatné. Potom se najednou cena zvedla téměř o polovinu, což stále lidem po nějakou dobu nevadilo. Následně byly k dispozici tři tarify. Dnes máte dvě možnosti. Můžete aplikaci využívat zdarma, což mnoha lidem stačí. Pokud chcete něco lepšího, můžete si zaplatit premium za 5,99 eur za měsíc. První měsíc máte zdarma a můžete ho kdykoli zrušit.
 

Apple Music jde neustále dál

Největší konkurencí Spotify, je rozhodně Apple Music. Ještě před několika lety nestála tato aplikace za moc. Byla nepřehledná a docela nepříjemná na pohled. Od té doby na tom ovšem hodně zapracovali a s aktualizací pro iOS 11 se vše změnilo. Prostředí platformy je logicky rozdělené a jeho používání je neuvěřitelně jednoduché. Všechny prvky a ovládací možnosti vidíte na první pohled a nemusíte nic složitě hledat.
 
Nemáte zde ovšem možnost poslouchání hudby a podcastů zdarma. Bezplatně si můžete užít pouze první tři měsíce, kdy si vše vyzkoušíte a zjistíte, zda vám vyhovuje. Následně budete platit poplatek 9,99 dolaru za měsíc. Máte ovšem čtvrt roku na to, abyste si zkusili, jestli se vám tento poplatek vyplatí nebo ne.

Spotify aplikace smartphone
 

Hlavní rozdíl

Ve Spotify není stažená hudba nijak odlišena od toho, co jste si jen poslechli. Můžete si zde vytvořit playlisty, do kterých si stáhnete skladby, které chcete. Na druhou stranu Apple Music má hned na začátku položku Stažená hudba, kam se ukládá obsah, který můžete následně poslouchat offline. Je to velice jednoduché a uživatelsky příjemné.