PlayStation je nejúspěšnější herní konzolí

I přes počáteční neúspěchy prvních herních konzolí došlo postupně k velkému posunu v této oblasti. Dnes můžeme hrát hry páté konzolové generace. Bylo jen otázkou času, kdy se i do herní sféry dostane technologie 3D.

  • Tento fenomén se začal objevovat v počítačových hrách už na konci dvacátého století.
  • Velký podíl na tom měl masivní rozvoj a rozmach trojrozměrné grafiky.

Pro herní konzole to znamenalo rozloučit se s klasickým kazetovým médiem a přeorientovat se na optické disky nebo CD.

playstation

  • Současné hry s 3D grafikou jsou naprosto realistické a vtáhnou nás do děje tak, že přestaneme vnímat realitu.

Další „vychytávky“ na sebe nenechaly dlouho čekat

Bylo ale zapotřebí dotáhnout věci k dokonalosti. Proto se ve hrách začaly objevovat i kvalitní dabingy i skvělý soundtrack. Dalším prvkem, který pozvedl hraní her na vyšší úroveň bylo rozlišení displeje.

  • Pátá generace se vyznačuje rozlišením od 480i do 576i.

Dokonalejší byly pochopitelně i barvy a kombinace barevných odstínů. Je až neuvěřitelné, že během několika málo let se herní svět posunul o takový kus kupředu.

PlayStation stále vede

Největší obliby dosáhla herní konzole, kterou známe pod označením PlayStation. První z této řady se objevila na konci roku 1994 v Japonsku a měla velký úspěch. Bylo prodáno více než 100 milionů těchto herních konzolí. Po herní konzoli PlayStation 1 následovaly další vylepšené herní přístroje. Každý novy typ byl netrpělivě očekáván a prodalo se jich velké množství.

konzole herní

  • Nejrychleji prodávaným typem byl PlayStation 4.
  • Za jeden den se prodal neuvěřitelný jeden milion kusů.

Nejnovějším typem je zatím PlayStation 5, který byl vydán na konci roku 2020. Už nyní očekáváme, čím nás výrobci překvapí u herní konzole PlayStation 6. Na internetu už se vedou živé debaty o tom, jaké vylepšení nás v tomto případě opět čeká.