Oblíbenost streamingu

V posledních letech jsme zaznamenali překvapivý nárůst počtu služeb nabízejících multimediální obsah ve streamingu. Praktickou stránkou je placení měsíčního poplatku velice jednoduchou formou a možnost kdykoliv službu pozastavit. 

dálkové ovládání

Filmové pirátství na ústupu

Díky streamingovým službám se výrazným způsobem omezilo nelegální šíření filmů a seriálů v internetové síti. Důvod je zcela jednoduchý. Dostupnost legální tvorby ve výborné kvalitě dostala filmové pirátství na ústup. Tohoto výsledku bylo dosaženo především díky konkurenceschopným cenám, které vám umožní mít k dispozici obrovské knihovny filmů a seriálů a především, na rozdíl od klasických televizních programů, můžete vidět, co chcete a kdykoli chcete.
Nejen nejpopulárnější Netflix je v období velkého rozvoje. Přidávají se další platformy. Kromě stálice s tradicí, jako je HBO se o své diváky po celém světě hlásí Amazon Prime Video, Tim Vision, Disney+ a mnoho dalších. 
Mít tolik platforem, které chtějí svůj podíl na spotřebitelském trhu, může běžnému divákovi velice prospět. Konkurence udržuje ceny na přijatelné úrovni a brání vzniku monopolu, což by konečného spotřebitele určitě nepotěšilo.
Hodně času doma
Ani ty nejpesimističtější prognostiky by před pár měsíci nenapadlo, v jaké se ocitneme době a jak moc budeme muset všichni měnit své každodenní zaběhlé návyky. Pandemie nás donutila stáhnout se z venkovního a společného životního prostoru do bezpečí domovů, a bylo třeba si najít jiný způsob, jak trávit volný čas.

lidé s laptopem

Přišli jsme o sportovní aktivity, čekalo nás zavření většiny obchodů, a nakonec i omezení pohybu a časté přesunutí pracovních aktivit do domácího prostředí. To vše nahrávalo streamingovým službám, které se na rozdíl od ostatních tvůrců televizního obsahu, dokázaly přizpůsobit a na naprosto nově vzniklo situaci reagovat.
Ani doma nežijeme jen prací a pokud není možné si trochu odpočinout venku a setkávat se s přáteli a příbuznými, je třeba najít alternativu. V tomto období proto streamování zaznamenalo skutečný boom registrací. 
Tato forma zábavy se stala vhodným způsobem, jak se uživatelé mohou pobavit a zapomenout na chvíli na složitou životní situaci a nejistotu příštích dnů.