Měli bychom mobilní telefony používat?

Dnes má i malé dítě svůj mobilní telefon. Je to ten pochopitelné, koneckonců mít mobilní telefon má řadu výhod. Tou hlavní je pak fakt, že můžeme kdykoliv zavolat o pomoc, když to potřebujeme, ať už pro sebe, či pro někoho jiného.
 
Také nelze pominout fakt, že díky nim jsme vždy dosažitelní. Rodiče se tak nemusí bát, zda jsou jejich děti v pořádku. Mohou jim kdykoliv zavolat. Stejně tak tomu je, pokud máte starého, nemocného příbuzného.

čtení QR kódu mobilním telefonem
 
Je ovšem nutné si uvědomit, že mít mobil sebou přináší i nevýhody. Některým lidem například není příliš vhod, že tím prakticky přijdou o své soukromí. Nemusí se jim totiž líbit, že je kdykoliv může kdokoliv „otravovat“. Proti tomu však naštěstí existuje poměrně snadná pomoc – mobilní telefony lze poměrně snadno vypnout. Můžeme jej tedy mít zapnutý jen tehdy, pokud skutečně budeme stát o to, aby nám ostatní mohli volat.
 
Další nevýhoda pak souvisí s faktem, že jsou chytré mobilní telefony prakticky neustále připojené na internet. Teoreticky je totiž možné nás pomocí nich relativně snadno sledovat. Přeci jen, podobný systém využíváme i my sami, ve formě GPS.
 
Samozřejmě každý z nás si cení svého soukromí, a jen málokdo by chtěl, aby bylo neustále porušováno, aby jiní lidé věděli o každém našem kroku. Naštěstí i zde existuje řešení, a to hned několik: jednoduše si mobilní telefon vypněte, pokud jej nepoužíváte, nebo jej nepřipojujte na internet. Anebo jej prostě nechte doma. Samozřejmě je zde pak také otázka, proč by nás měl někdo sledovat, a zda by se mu to skutečně vyplatilo.

rozebraný mobilní telefon
 
Jiní lidé se zase bojí, co s nimi může udělat elektromagnetické pole, které mobilní zapnutý mobilní telefon vysílá. I zde je na místě daného člověka uklidnit. Veškeré tyto přístroje jsou před vstupem na trh testovány. Navíc, vzhledem k tomu, jak jsou rozšířené, pak by se případné negativní reakce již dávno projevily.

Proto není třeba se jich vůbec bát. Pokud víte, jak s nimi zacházet, jedná se o užitečné pomocníky.