K čemu jsou nám wearables?

Kdybychom my lidé nebyli obklopeni nejrůznějšími technickými vymoženostmi, museli bychom leccos oželet a na leccos rezignovat. A to ostatní by se nám mohlo nejednou aspoň notně zkomplikovat, protože se leccos jednoduše nedá udělat snadno, pokud k tomu nejsou technické podmínky.
A proto má lidstvo nejrůznější vynálezy, proto už chytré hlavy z našich řad vymyslely ledacos. A mezi takové objevy, jež leckomu prokazují skvělé služby, patří dejme tomu i wearables.

chytré hodinky

Že jste toto slovo možná ještě nikdy v životě nezaslechli a nevíte, co si pod ním představit? Že nevíte, k čemu by vám právě toto mohlo být užitečné? Pak vězte, že to může přinést vítanou pomoc a užitek i vám.
Jedná se totiž ve své podstatě o novou třídu chytrých zařízení, jež se nosí na těle, a to ne pro parádu, nýbrž proto, aby plnila (obvykle propojená s mobilním telefonem) určité konkrétní funkce, jež se mohou leckomu z nás hodit.
Může jít například o náramek nebo náhrdelník, ale i o chytré hodinky nebo šaty. A jakkoliv to může vypadat na první pohled banálně, stačí jenom zmíněné spojení s telefonem a rázem se začne plnit i to, co by někdo nečekal.

chytré hodinky

Takové wearables třeba registrují a ukládají na cloud údaje o pohybu sportovce, pro kterého se tím stávají jeho elektronickým osobním trenérem. Ovšem stejně tak se může těmito zařízeními i registrovat výdej tělesné energie, to, aby člověk věděl, kolik kalorií má doplnit, chytré hodinky dokážou měřit i tep, a třeba reagují i na ústně dané pokyny. Přes chytré hodinky se dá poslouchat hudba, ukážou každému, kdo mu právě na připojený mobil volá, aniž by bylo třeba hned takový telefon hledat. A je tu i celá řada dalších funkcí, jež mohou někomu přijít vhod. Dost možná i vám.
Protože vezměme si jenom to, co už tu zaznělo. Kdo vás bez podobných zařízení bude popohánět, abyste přidali ve sportu, kdo vám řekne, kolik toho máte sníst, abyste jednoho dne nepukli? Možná nikdo jiný.