Co možná ještě nevíte o WEARABLES

Brýle nejen na čtení

Méně známé, ale stejně fascinující jsou chytré brýle. Ty nejnovější modely vám umožní pořizovat fotografie, a dokonce i videa, a to hned dvěma kamerami. Vrcholoví sportovci v plaveckých disciplínách už používají chytré brýle při plavání a pořizují si tak záznam o výkonu během tréningu.
V této kategorii produktů se nezapomnělo ani na lidi se zrakovým a sluchovým postižením a první modely, které pomohou lidem s tímto postižením, už se začínají objevovat.  Rychlost, se kterou podobné technologie vznikají, je doslova převratná a lze očekávat, že příští desetiletí bude hlavně o vývoji individuálních doplňků, které usnadní život nejen zdravým lidem, ale i těm postiženým.

sportující žena s wearables

Sledovač srdeční frekvence

Pro všechny milovníky fitness a ty, kteří chtějí mít své srdce pod kontrolou, vyrábějí společnosti zařízení, která s velikou přesností umí sledovat srdeční činnost. Toto zařízení lze propojit s chytrým telefonem, kde je určitá aplikace. Budete tak mít 24 hodin denně možnost sledovat, jak vaše srdce pracuje a co mu prospívá, či naopak škodí.

Prsteny

Prsteny byly také transformovány do inteligentních zařízení. Vzhledem k jejich velikosti mají omezené funkce, ale mohou být velmi užitečné pro platby NFC (bez hotovosti a bez platebních karet) nebo jako budíky.

chytré hodinky

A je toho mnohem více

Existují další druhy nositelných zařízení a každý den se objevuje něco nového a extravagantního. 
Kupříkladu společnost Levis, kterou známe hlavně jako výrobce oblečení, má v plánu vyrábět džínové bundy ve spolupráci se společností Google. Manžety tohoto oblečení by měly umět komunikovat se smartphonem a provádět akce, jako je fotografování nebo zvedání telefonu.
Modius Health, je druh elektronické čelenky, která se nosí na hlavě a která slibuje zlepšení spánku a snížení chuti k jídlu, což uvítají ti, kdo zatím nenašli způsob, jak zhubnout.
V plánu je také zařízení vhodné pro ty, kteří se chtějí skutečně obklopit zvukem. Při poslechu by tak měla hudba přímo vycházet ze speciálních reproduktorů, které budou zabudované jako součást oblečení na ramenou hudebního fanouška.
A na závěr to nejlepší. Každý, kdo si pustí oblíbený seriál nejrozšířenější streamingové služby u nás, bude mít možnost si opatřit speciální ponožky, které detekují, že usínáte a zastaví v ten okamžik právě přehrávanou epizodu. Tak vám nic neunikne a nemusíte dohledávat, kdy jste usnuli.
Do budoucna můžeme očekávejte spoustu extravagantních a užitečných nových nositelných doplňků.