Chcete bydlet v moderním bytě?


Socialistická sídlišťová výstavba měla jistě nesporné výhody v tom, že nabídla dostupné bydlení velkému počtu lidí, zejména mladám rodinám. Získat byt nebyl žádný větší problém, pokud se ve vašem městě postavilo rozlehlé sídliště a lidé vzali za vděk i malým prostorám v bytě. Tenké umakartové příčky mezi koupelnou, WC a kuchyní, malé pokoje, to byla klasika většiny panelákových bytů. Není proto divu, že mnoho těchto bytů prochází časem celkovou rekonstrukcí a to někdy zcela zásadní.

rekonstrukce

Rekonstrukce bytového jádra, tzn. většinou vybourání umakartových příček, vystěhování celé, většinou plechové kuchyně, vystěhování vany, kterou často nahradí jen sprcha a propojení koupelny a WC, pokud to takto vyhovuje majitelům bytu. Pak proběhne stavba nové zdi a vykachličkování koupelny a WC v moderním vzhledu. Kuchyň si můžete nechat vyrobit na zakázku nebo si vyberete z mnoha kuchyňských sestav, které nabízí řada obchodů a firem.

rekonstrukce

K rekonstrukci bytu se určitě připojí i nové podlahy. Panelákové byty mají často jen položené levné linoleum na betonovém podkladu. Plovoucí podlahy nebo parkety dají vašemu obývacímu pokoji úplně jiný vzhled.

A na co byste neměli v rekonstruovaném bytě zapomenout? Jsou to vstupní dveře. Často jsou v bytech jen obyčejné vstupní dveře, na kterých se dají velice lehce vylomit zámky a cesta pro zloděje je otevřená. Možná budete muset provézt vybourání futer, ale s profesionální firmou to nebude žádný velký problém a věřte, že bezpečnostní dveře a jejich zamykání vám dodá příjemný pocit bezpečí, když budete byt opouštět a to nejen na dovolenou, ale i každodenně při odchodu do zaměstnání. Bydlet dnes na sídlišti, to neznamená snížení komfortu bydlení. I obyčejný tuctový byt se dá rekonstruovat ve vzdušné moderní bydlení, jen je třeba se nebát a do rekonstrukce se s chutí pustit.