Máte problémy s vodou?


S tím, že máme vodovod, jsme obvykle srozuměni. A jsme rádi, že ho máme. Protože bez vody nemůžeme existovat a jinak bychom se k ní dostávali jen velmi těžko a komplikovaně. Ale to neznamená, že nám dělá takový vodovod vždycky jenom radost. Jednoho dne můžeme například pojmout podezření, že něco není v pořádku. V bytě nebo domě se nám může začít objevovat plíseň, můžeme pozorovat vlhké skvrny na omítce, může nám přijít vynadat soused z bytu pod námi… A proč to? Zkrátka proto, že zazděné vodovodní potrubí přestalo dokonale plnit svoji funkci.

vodovodní trubky

To se stává. Nic na světě není věčné, ani vodovod. A tak jednoho dne prostě ono potrubí přestane těsnit v místě spojů, prorezaví nebo praskne. A je tu problém. Protože by voda měla téci jenom tam, kde ji potřebujeme, jenže ona si zkrátka teče tam, kam je jí libo. A škodí.

Co v té chvíli udělat? Je samozřejmě jenom jediné skutečně účinné řešení. Pokud nejsme sami instalatéry, a to obvykle nejsme, musíme si nějaké ty instalatéry povolat na pomoc. Protože tu nezbývá nic jiného než takové poškozené místo odhalit a opravit.

vodovodní potrubí

Jenže najít ho nemusí být snadné. Kdo ví, kde to přesně dosloužilo, když je celé to potrubí ukryté ve zdi? A tak se musí vzít palice a majzlík, ono potrubí obnažit a prohlédnout. A po opravě zase všechny ty škody na omítce a třeba i zdivu uvést do původního stavu.

Ale pokud se ujmou takové detekce úniku vody Kanalizace-instalatéři, nemusí být škody na stěnách vůbec tak velké. Protože tito mají i speciální zařízení, s jejichž pomocí lze najít tekoucí místo i přímo ve stěně. A je jasné, že se pak kvůli opravě vybourá jenom nezbytný kousek zdiva, a to ostatní zůstane netknuté. A jistě se shodneme na tom, že je tento postup daleko žádoucnější než zbytečné odhalování celého potrubí. Je to rychlejší, pohodlnější, čistější i levnější. A proto se vyplatí využít raději toto řešení.