WEARABLES: stále se učíme

Nositelné technologie se stávají součástí našich životů, objevujeme nové produkty a učíme se je ovládat, nebo měníme již používané technologie za dokonalejší.
Kromě klasického fitness náramku, nebo chytrých hodinek, které netřeba představovat, jsou tu i další produkty.
Kupříkladu i naše uši si zaslouží zkusit něco odlišného, než jsou obyčejná sluchátka. Ta moderní mají zabudováno mnoho vylepšených funkcí, které umožňují nejen poslech hudby, a přijímání telefonních hovorů, ale ty nejmodernější modely už nabízí uživatelům překlad do požadovaného jazyka v reálném čase.  Když se nad tím zamyslíte, tak před deseti lety by to byla skvělá rekvizita do sci-fi snímku a dnes si je můžete nasadit a vyzkoušet.

žena s fitness náramkem

Typy nositelných doplňků a modely na dnešním trhu

Fitness náramek
Nejjednodušší a nejlevnější zařízení představují inteligentní náramky, které jsou schopné provádět různé funkce od krokoměru po monitorování spánku a detekci srdeční frekvence. Všechny poskytují malý monitor pro čtení oznámení a zpráv. Novější mají také NFC senzory, umožňující bezhotovostní platbu. 
Proč zvolit inteligentní náramek? 
Pro dlouhou výdrž baterie (u některých modelů dokonce 40 dní) a pro bezproblémové použití, které vám umožní ho mít na ruce, i když spíte.

černé hodinky

Chytré hodinky

V této kategorii je několik výrobců hardwaru, kteří v průběhu let zkoušejí optimalizovat design a funkce chytrých hodinek. Vládcem na světovém trhu Apple Watch.
První modely chytrých hodinek spatřily tento svět v roce 2012. Hlavní myšlenkou bylo vyrábět levné inteligentní hodinky.
Zájem o typ produktu hýbe velkými společnostni, protože lze očekávat stále více rostoucí zájem z řad dalších generací mladých lidí.
Základní tvary hodinek zůstávají klasické: kulaté, čtvercové nebo obdélníkové.
Silnou stránkou těch nejdůmyslnějších zařízení je interakce pomocí hlasových příkazů s podporou různých hlasových asistentů od společnosti Google a Siri od společnosti Apple.
Apple Watch svým zákazníkům slibuje, že bude jejich osobním asistentem, dohlédne na jejich zdraví a také poskytne rychlý způsob platby bez použití kreditní karty.
Ceny chytrých hodinek jsou ve velkém cenovém rozpětí a pro koupi těch nejdokonalejších modelů musíte sáhnout hlouběji do kapsy.