Plachta pod bazén je levná, ale důležitá pomůcka

Když se ubytujete v penzionu a chcete v něm trávit svou dovolenou, třeba někde v horách, součástí mnohých z nich bývá i zahradní, případně vnitřní bazén. Bazény se staly již nedílnou součástí hotelových komplexů a patří jim jedna z uváděných hvězdiček. V dnešní době však není problém pořídit si bazén i domů, a pokud nemáte možnost nebo nechcete investovat značný finanční obnos, můžete vsadit na docela malou, kulatou nádrž nadzemní a skládací.

plavkyně v bazénu

Malé bazény o průměru kolem čtyř metrů dokážou to podstatné, co lze očekávat i od hotelových bazénů menší velikosti, které nejsou přímo určeny pro aktivní plavání. V zásadě jde o to, poskytnout uvolnění, relaxaci a zvýšení osobních vibrací. Je známo, že každý živý tvor se projevuje jistou vibrační úrovní a čím je vyšší, tím více prožíváme pocit klidu a míru a jisté spřízněnosti s ostatními. Pobyt v bazénu, i když je poměrně malý, lze doporučit každému, kdo se snaží i o zpomalení procesu stárnutí a lepší buněčnou regeneraci.

voda v bazénu

Kam bazén umístit a jak jej zabezpečit

Malý skládací bazén snadno sestavíte v podstatě kdekoli a podstatné je, aby byl po celou dobu, nebo většinu dne umístěný na přímém slunci, které zvyšuje blahodárné účinky působení pobytu ve vodě. Zásadní je rovněž pokládka na rovné ploše, dostatečně zhutněné, aby nedocházelo k deformaci dna a celé konstrukce. Podloží se upravuje tak, že se základní vrstva zeminy pokryje výsypkou z prosetého písku nebo proseté zeminy a teprve, je-li zbavena větších kamínků, kořenů, kousků suti a dalších nežádoucích příměsí, pokládá se na ní ochranná plachta pod bazén https://www.chlorito.cz/bazenove-folie-a-plachty.

Geotextilní plachta má několik zásadních funkcí. První z nich je zabezpečení před poškozením dna tlakem vody na vrstvu zeminy. Podložka dno změkčí, aby nemohlo prasknout. Dalším důvodem je zabránění výskytu a rozmnožování bakterií a plísní či hniloby, s nimiž je pak problém hlavně při manipulaci s bazénem před zazimováním či demontáží na konci koupací sezóny.