Mobilní telefony a děti

Možná, že i vy jste již viděli to, že mnozí rodiče dávají do rukou svých dětí mobilní telefony a to z toho důvodu, aby je zabavily.
Rodič svému dítěti dá mobilní telefon s úmyslem, aby se dítě zabavilo a bylo alespoň na chvíli na jednom místě, ale věřte, že se klidně může stát to, že dítě již nikdy nebude chtít dát daný telefon z ruky. Může se klidně stát, že na daném telefonu bude závislé více, než je zdrávo.
Začne plakat v momentě, kdy mu telefon vezmete, a nepřestane, dokud jej nedostane zpět. Něco takového skutečně není dobré. V takové situaci už může být pozdě na to, abyste vaše dítě něco takového, jako je závislost na telefonu, odnaučili.

holčička a telefon

Je vhodné si něco takového ohlídat, dokud je čas.
Nejlepší by bylo malým dětem nedávat něco takového do rukou vůbec. Zabavit se takové dítě dá i jinak.
Co takhle například hračky, kterých má jistě více než dost?
Možná byste se divili, ale existuje spousta dětí, které si právě s hračkami neumí hrát. Bohužel je tomu tak. Takové děti mají poté problém hrát si s ostatními dětmi ve školce, což je špatně.
Určitě je dobré vaše dítě vést již od útlého věku k hračkám, protože věřte, že pokud si dítě nějakou hračku oblíbí, nedá na ni dopustit a bude si s ní chtít hrát od rána do večera. Pokud tomu tak bude, pak je to jen dobře.
Je také určitě důležité danému dítěti věnovat pozornost. Je potřeba jej učit a to zejména zvířátkům, barvám apod.
Vše je to ale zejména na přístupu daného rodiče. Je více než jasné, že pokud budete vaše děti zanedbávat a budete jim poskytovat zábavu ve formě mobilního telefonu, bude to mít v životě opravdu těžké.

chlapec a telefon

Dítěti je potřeba se věnovat.
Zapomeňte tedy na to, že byste vašemu dítěti dali do rukou mobilní telefon. Čím později se s něčím takovým setká, tím rozhodně lépe.
Zamyslete se nad něčím takovým, pokud patříte k rodičům, kteří svému dítěti dávají mobilní telefon do rukou každý všední den.