Máte mobilní telefon?

V dnešní době už jsme natolik technicky vyspělí, že nám nepřipadá ničím zvláštní ani to, co bylo třeba ještě před pár desetiletími zhola nemožné. Technika a zařízení, jež dnes používáme, by byly ještě před nemnoha lety pomalu jako z říše sci-fi, a kdyby nám někdo třeba ještě před třemi desítkami let řekl, že budeme jednou nosit telefon v kapse a volat z něj kdykoliv a odkudkoliv, dívali bychom se na něj jako na blázna.

prsty na mobilu

Ale stalo se to. Dnes už takové mobilní telefony máme a tyto se staly něčím naprosto samozřejmým, něčím, bez čeho se nejednou už ani neobejdeme. A rozhodně nejde o nějaký jeden jediný univerzální jednoduchý typ přístroje. Stačí se porozhlédnout v obchodech nebo na internetu, a hned lehce zjistíme, jak pestrá nabídka různých modelů od různých výrobců je tu k mání. A protože je tu taková silná konkurence, je nasnadě, že se dodavatelé těchto telefonů doslova předhánějí v nabídkách toho, co tyto aparáty umí a co mohou svým uživatelům poskytovat.
Kdyby někdo řekl, že se z jeho mobilního telefonu dá telefonovat, byl by spíše za blázna než za někoho, kdo drží krok s dobou. Protože možnost zavolat si je jenom jednou z mnoha funkcí, jež dnešní telefony nabízejí.

volající žena

Dnes už je tu možnost využívat v takových telefonech nejrůznější aplikace, dnešní telefony nás kromě telefonní sítě dokážou připojit i k internetu, dají se na nich hrát nejrůznější hry, dá se jimi platit (čímž pochopitelně nemyslím, že bychom zaplatili za nákup místo peněz odevzdáním svého mobilu), tu poslouží k tomu a tu k onomu dalšímu účelu.
A tak si mobilní telefony naprosto běžně pořizujeme. Abychom byli v kontaktu se světem a třeba si i dopřávali další z jimi poskytovaných služeb. Máme je, abychom byli k zastižení kdykoliv a kdekoliv, stejně jako proto, abychom my mohli kdykoliv kontaktovat ty ostatní.
Mobily jsou prostě skvělá věc. Přinejmenším do chvíle, než některý z nich začne někomu vyzvánět dejme tomu na koncertu, v kině, divadle…